Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan, aki hozzám hasonlóa...

Van olyan, aki hozzám hasonlóan nem kapaszkodik tömegközlekedési járműveken és az egyensúlyérzékét fejleszti?

Figyelt kérdés
Ha már jól megy (régóta csinálom és soha nem kell kapaszkodnom), akkor ez előnyömre válna mondjuk szörfözésnél?
2012. febr. 23. 15:39
 1/7 anonim válasza:
Hát a szörfözéshez nyilván jó egyensúlyérzék kell, ezért biztos, hogy előnyödre válik :) Én is csináltam már, hogy nem kapaszkodtam, de hamar feladtam, mert féltem, hogy elvágódok :D
2012. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Addig nincs baj, amíg nem fékez a busz egy orbitálisat. Kétlem, hogy olyan egyensúly-érzéked volna, ami 50-ről 0-ra lassít pár méteren belül :)
2012. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem kapaszkodom. Inkább leülök :)
2012. febr. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

50-ről 0-ra azért általában nem pár méteren belül lassít le, hanem fokozatosan. Ha mégis megtörténik, akkor értelemszerűen vagy megkapaszkodom gyorsan, vagy elesek. De mivel én akkora király vagyok, biztos megkapaszkodnék:P


Egyébként buszon a legneccesebb, villamoson tök könnyű a mutatvány.

2012. febr. 23. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... A villamosokkal azért illik vigyázni. Van a sínféknek nevezett fékrendszere, aminek az a sajátossága hogy a hatása sebességfüggő, éspedig fordított arányban. Ergo amikor elkezd fékezni a jármű, akkor nem is olyan vészes a lassulása, aztán a sebesség csökkenésével együtt elkezd erősödni, majd egy bizonyos értéknél a jármű szó szerint letapad. No olyankor repül minden.
2012. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudod fejleszteni az egyensúlyérzékedet. Az emberek biztonsági okokból kapaszkodnak, nem azért mert rossz az egyensúly érzékük.


Ezzel viszont valóban fejlesztheted: [link]


Sok szerencsét!

2012. febr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! De szerintem amúgy valamilyen módon biztosan előnyömre válik ez is.
2012. febr. 27. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!