Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákat ti felengednétek...

Kutyákat ti felengednétek tömegközlekedési eszközre (busz, vonat) szájkosár nélkül?

Figyelt kérdés
Ill. volt aki már úgy utazott kutyával,hogy nem volt rajta szájkosár? Vagy ez kockázatos?
2012. febr. 11. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

A jól nevelt kutyámra utálok szájkosarat erőszakolni. Elviseli, hisz én akarom, hogy elviselje, de rühelli, nyilván.

Én hetente kétszer-háromszor megyek be vele a városba, úgy szoktam kijátszani a szájkosaras szabályt, hogy rárakom, megmutatjuk magunkat a buszvezetőnek, beülünk leghátulra és rögtön leveszem róla. Emiatt még egy utas sem szólt. Általában csak az fáj nekik, hogy kutya van a buszon, de szerencsére a legtöbben inkább csak mosolyognak rajta, hogy milyen aranyosan elnyúlik a lábam alatt. Ha szólnának, természetesen rögtön rátenném a kutyámra a szájkosarat, nem akarok balhét. De fölösleges lenne. Egyébként elég ostoba szabálynak tartom.

2012. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem engedném fel. Imádom a kutyákat de egyik sem tökéletes, és azoknak az embereknek is vannak jogai akik félnek tőlük. És még nem utaztam szájkosár nélkül. Ha máshogy nem, a kezemben volt amíg fel nem kellett rakni de mi nem a fővárosban lakunk, itt nincs tömeg. A kutyának nem lesz semmi baja a szájkosártól.
2012. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Tudom,hogy az enyém jól nevelt és akármikor levenném róla,nem harapna (de nem teszem). Viszont nem mindenki neveli meg a kutyáját ,így érthető,hogy félnek tőle stb
2012. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha megfelelő a kosár mérete, a kutya ugyanúgy megszokja és elviseli, mint a pórázt, nyakörvet.Tudomásul kell venni, nem minden ember kutyaszerető. Az is előfordulhat, rálépnek és odakap fájdalmában valahova. Inkább egy ütés a kosárral, mint egy karcolás a foggal.
2012. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gugu Gabor ***** válasza:
73%

Nem.

A gond az hogy sem a kutyára sem a gazdájára nincs rá írva hogy milyen a természete, hogy lett nevelve stb. Azt sajnos el kell fogni hogy pld az én német juhászomtól tartanak az emberek mert nagy, mert a múltkor is azt látta a TV ben hogy... És sajnos a szabályokat pld. szájkosár a hülyék miatt kell hozni. Azt is be kell látni hogy vannak ostoba emberek akik direkte élvezik ha félnek a kutyájuktól, és ha a kutyát így nevelik (vagy sehogy) akkor jogos a szájkosár. (Az sajnos más kérdés hogy ennek a normálisak isszák meg a levét)

2012. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem egy nagyon kedves, bújós kutyám van, mindenkit imád...az idegeneket is ,de neme nengedném fel szájkosár nélkül. Én tekintettel vagyok azokra ,akik félnek vagy nem szeretik a kutyákat....bár rám is tekintettel lennének néha.
2012. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
nem
2012. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Alapjában nagyon szájkosár-ellenes vagyok, hiszen egy normálisan nevelt kutya nem harap, kivéve, ha őt és/vagy a gazdáját veszély fenyegeti.

Ennek ellenére tömegközlekedési eszközön MINDEN MÉRETŰ kutyára kötelező a szájkosár, és ezt helyénvalónak is tartom!!! Zsúfolt időszakban az emberek egymás hegyén-hátán tolonganak, akarva-akaratlanul is a kutya lábára, farkára léphetnek, aki fájdalmában odakaphat, de haraphat is! Roti-nj keverékem van, szájkosár vagy halti mindig van rajta BKV-n. A kistestű kutyák gazdái "felejtik" el sokszor a szájkosarat...az előző kistestű kutyámra, mikor még nem az enyém volt, csak sétáltattam, a buszon eleinte még póráz sem volt rajta egy megállóra, csak megfogtam a nyakörvét :D Később kértek legalább egy pórázt, oké, ráraktam :) Aztán már szájkosarat is...pedig ismerték 10 éve, no comment :O

Argos-ra utcán forgalmas helyen vagy pórázt rakok, vagy szájkosarat póráz nélkül. Kettőt együtt csak BKV-n vagyok hajlandó.

2012. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyedül a cél előtt 1-2 buszmegállóval szoktam levenni a szájkosarat abban az esetben, ha a buszon a környékünkön nincsen ember.

Illetve hazafele a leszállás előtt 1-2 megállóval már le szoktam venni róla mindenféle nyakörvet, hámot, pórázt, szájkosarat, mert a végállomás előtti megállóval szemben lakunk, és akkor már csak 2-3 ember van a buszon.

2012. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Csütörtökön szálltam fel vonatra meg trolira egy afgán agárral. A szájkosár, vászon, a nyakában lógott, ha fel akartam tenni, azonnal kaparni kezdte. Senki nem szólt egy szót sem, pedig akkora, mint egy kisebb ló:))) Mindenki inkább odajött, hogy megsimogathatja-e.
2012. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!