Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges lenne építeni egy...

Lehetséges lenne építeni egy igazi, működő időgépet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 15:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Ha találsz valakit a Földön aki tudja hogy kell, akkor majd megvitatjuk.
2010. dec. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
53%

Már többeknek sikerült félig, láttam amikor csinálta, aztán eltűnt, valószínű nem tudott visszajönni.

Béke poraira, bár lehet vidáman nézelődik valahol.

2010. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
Ha lehetne, akkor már visszajöttek volna megmondani hogy kell. nem?
2010. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
41%
én 2026-ból írkodok,de nem tudom hogyan jöttem ide,ugyanis kitörlődnek az emlékek időutazáskor,majdnem minden stornózott,nem tudom elindítani visszafelé a gépet.
2010. dec. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Szerintem csak előre lehetne utazni, de visszafelé nem. A visszafelé utazás egy csomó logikai ellentmondást okoz.
2010. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
De ha a világ, amiben élünk, az egy számítógépben szimulált valóság, akkor megoldható lenne a visszautazás is. Csak ki kellene emelni valakit, visszaállítani a gépet egy korábbi állapotba, majd beletenni a kiemelt személyt.
2010. dec. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%

"Ha lehetne, akkor már visszajöttek volna megmondani hogy kell. nem?"


Nem feltétlenül, ennek pedig több oka lehet.


1.)

Ha elmondanák, akkor már hamarabb feltalálnánk az időgépet, ezzel már meg is változtatták a múltat, és lehet h az időutazók szándékosan (és érthető módon) nem akarják megváltoztatni a saját múltjukat.


2.) Az események megváltoztatásával párhuzamos világok keletkeznek, és egyáltalán nem garantált, hogy éppen ebbe a világba is kellene hogy látogassanak.


3.) Lehet, hogy a múltat csak azután lehet megváltoztatni, miután feltalálták az időgépet.


4.) Az is lehet, hogy csak az időgép feltalálásáig lehet visszautazni az időben.


A múltba utazással jelentkező paradoxonok a párhuzamos világok bevezetésével feloldódnak.

2010. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként 16:37-nek igazat adok, ezen már én is gondolkodtam. 16:44 voltam.
2010. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%
De a párhuzamos világok létezése is lehet ellentmondásos. Például ha úgy jön létre egy párhuzamos világ, hogy visszautazunk a múltba, akkor tulajdonképpen csekély energiabefektetéssel egy egész világegyetemet hoztunk létre, vagyis sérülne az energiamegmaradás törvénye.
2010. dec. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!