Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy egy felezett barack konzervbe egy félnek az igazi párja is benne van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Na, ezt még egyszer...
2010. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha veszek a boltban egy konzerv felezett barackot, mondjuk 1 kiló, és ugye fél barackok vannak a k.dobozban, akkor mennyi a valószínűsége annak, hogy a dobozban van egy pár, ami valaha össze volt nőve???
2010. jún. 9. 09:35
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

50-50 % Vagy benne van, vagy nincs.

Nagyon unatkozhatsz.

2010. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

nem lehet megmondani, mivel nem ismert, hogy mekkora halmazról van szó.

(tökéletesen érthető a kérdés elsőre is...)

2010. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
13%
9:46-nak igaza van! Te iszonyatosan unatkozhatsz. De érdekelne, hogy ez mégis hogy merült fel benned!
2010. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most már megértettem a kérdést. :)


Hát tegyük fel, hogy a gyümölcsök csak egy kiválasztott mezőgazdasági területről kerültek bele. Legyen mondjuk ezen a területen 3000 barackfa, és mindegyiken nő kb. 1000 barack. Ha ezeket elfelezzük, akkor van összesen 3000 × 1000 × 2 = 6 000 000 db félbarackunk. Annak az esélye, hogy 1 db kiválasztott félbarack a párja mellé kerül, 1:5 999 999-hez. Természetesen ha más adatokat ismersz, akkor más szám jön ki, de a számítási algoritmus, az valami ilyesmi.


Egyébként ne bántsátok azzal, hogy unatkozik, ennyi erővel minden matek tankönyvgyártó unatkozhatna, hisz' a könyvek televannak ehhez hasonló feladatokkal.


(1. voltam.)

2010. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem valószínű, hogy mind a két fél benne van.

miért lenne egymástól távol a két fél?

ha elképzelem a gyártást, vagy a dobozolást, semmi nem jut eszembe, ami miatt két különböző fél kerülhetne egymás mellé.

szerintem nagy az esélye

2010. jún. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11:38- nak

logikailag igazad van, de matematikailag nem éppen egzakt levezetés :)

2010. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, biztos sokat segítene, ha ismernénk a gyártástechnológiát, mind1, azért köszi az okfejtéseket!
2010. jún. 9. 15:56
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A 10:54 hozzászóló levezetése matematikailag igaz. De ahogy később írták a feldolgozás folyamatos, és logikus a feltételezés, hogy a felezett gyümölcsök egymáshoz képest nem fognak időben és távolságban sem olyannyira eltávolodni, hogy ilyen kicsiny maradjon ez a valószínűség. Akkor lenne teljesen igaz, ha mind a sokmillió barackot felezés után alaposan és hosszasan egyenletesen összekevernék. Erről nyilván nincs szó, szerintem is jóval nagyobb ez a valószínűség az úgy számítottnál.


maci

2010. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!