Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Biomérnök szakmáról valaki...

Biomérnök szakmáról valaki valami kézzel foghatót tudna mesélni?

Figyelt kérdés
Utána néztem BME n, hogy miről is van szó nagyvonalakban. De szeretném tudni, hogy konkrétan miből is áll ez. Ha valaki ezt tanulja akkor kicsit mesélne, hogy milyen, mik az elvárások. Bármilyen információ ezzel kapcsolatban jó lenne!
2012. márc. 30. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én annak tanulok, ha van valami konkrét kérdésed szívesen válaszolok, de ez így elég tág... :)

Az első két évben ugyanazt tanuljuk, mint a vegyészek, későbbiekben már nagyobb az eltérés, de igazából az elhelyezkedés is hasonló, nagyjából ugyanazokra a munkákra kell a biomérnök is (nyilván vannak olyan területek, ahova inkább vegyész kell, és olyanok is ahova inkább biomérnök, de azért érted:) )

Ha nézted a BME honlapot biztos láttad, hogy milyen szakirányok vannak, abból esetleg ki tudsz indulni, hogy kb mikkel fogsz foglalkozni majd. (élelmiszer, környezet, egészségügy, alkalmazott biotechnológia)

Az, hogy milyen, nekem tetszik, nem bántam meg, hogy ezt választottam, sőt :)

Az elvárások nyilván nagyok, így vannak sokan, akik nehezen haladnak, de sokan vannak olyanok is, akik jól. Ez igazából elhatározás kérdése.

És még valami, amit sokan rosszul gondolnak: ne tévesszen meg a név, sokkal több a kémia, mint a biosz.

2012. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát főleg arra lennék kiváncsi, hogy milyen beállítottságú embereknek jó ez? Mert engem a kémia és a biosz nagy vonzz, viszont a matekot nem igazán szeretem és emiatt vannak kétségeim. Sok matek tudás kell hozzá?

Köszönöm a válaszod!

2012. márc. 31. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

"Hát főleg arra lennék kiváncsi, hogy milyen beállítottságú embereknek jó ez?"


Tipikus fehérköpenyes, laboratóriumban kémcsövekkel és mikroszkópokkal játszadozós munka. Ha szereted a tudományos tevékenységet és bírod a monotóniát, valamint szereted a csendet, akkor jó lehet.

2012. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok matek kell hozzá, a tárgyak nagy részében elkerülhetetlen. De nem kell ettől megijedni, én is középszintű tudással jöttem ide, és nincs problémám a matekos dolgokkal. Szóval ez szerintem ne tartson vissza, ha egyébként érdekel.
2012. ápr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!