Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehetett a nagy bumm elött...

1Roberto1 kérdése:

Mi lehetett a nagy bumm elött és ami elötte volt azt mi teremtette?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 23:58
1 2
 11/14 dellfil ***** válasza:
100%

A probléma a kérdéssel van. Nem, nem tehetsz róla. Természetes velejárója a gondolati "tehetetlenségünknek". Egyszerűen arról van szó, hogy a "hétköznapi" - azaz a "veleszületett" - szemléletmódunknak nincsenek eszközei bizonyos (azért még tán létező!) dolgok felfogására. Mókuskerékbe ugrik a gondolat, ha ilyesmiről van szó, hogy "időnélküliség", "végtelen", "négy (térbeli!) dimenzió". Pedig ezek csak az egyszerűbb dolgok.

Ugye nem könnyű elfogadni azt, hogy ha nincs idő, akkor nincs "előtte" "utána" meg az "meddig tartott".

De ha eltekintünk attól, hogy a "NULLA IDŐPONT" létezett, akkor az idő végtelenjét láthatjuk akár az első milliomod másodpercben is. Hiszen az is végtelen sok részre osztható elvileg. És így tovább.

A tér az idő és az energia (anyag és energia ugyan annak az entitásnak a megnyilvánulásai bizonyos "szabályok" szerint) egyetlen egy katyvaszt alkotott. Mivel az idő "kvantált" - azaz van egy "idő tartam" aminél rövidebb "idő tartam"-ról értelmetlen beszélni, így a fentiekben kifejtett "végtelen sok részre" osztott idő sem "működik". A "tér-idő-energia keverékben" mindegyik "komponens" átalakulhat valamelyikké. Valószínű ez nem ideális egyensúlyi állapot, ezért a "szétválás" megtörtént, azóta lehet szó térről, időről, (inkább téridőről) energiáról (anyagról) beszélni.

A fentiekhez azért hozzáteszem: ez csak az én "olvasatom". A matek nekem - ezen a szinten főleg - magas mint tehénlepénynek a pingpongasztal. Bizonyára a szakemberek fogják is olvasatán a fejüket. :DDD


dellfil

2012. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát tyüüühaa mit mondjak erre:D:D jól toljátok
2012. ápr. 13. 20:29
 13/14 poiu ***** válasza:

Remélhetőleg lefordítják Kraus könyvét:

http://www.youtube.com/watch?v=OAnrYnMxIGo


Ha tudsz angolul, itt van egy közérthető (és nagyon humoros) magyarázat:

http://www.youtube.com/watch?v=0ZiXC8Yh4T0

2012. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha a logika útján haladunk, akkor két helyzet van, ahol "ellehetetlenülünk". Az ősrobbanás és a fekete lyukak. Ezért ezek összehangolása tűnik a leglogikusabb elméletnek. A mi univerzumunk, azaz a világegyetem nem más, mint egy még nagyobb még hatalmasabb kozmosz aprócska eleme. Ha feltételezem, hogy ez a még nagyobb univerzum ugyanolyan strukturáltságú, mint a miénk, akkor a mi saját kis világegyetemünk nem más, mint annak a világnak egy fekete lyukja! Ha így veszem, annak a feketelyuknak a keletkezése volt a mi ősrobbanásunk. Ennek a kezdeti össztömege meg is határozta a korát, és kézenfekvő, hogy a méretét is. A mi világegyetemünk össztömege, azaz minden anyaga tehát egy véges szám, és meghatározza a világegyetem méretét is. Maga a méret, ugyanúgy, ahogy az össztömeg, kvázi állandó és ennek a határait elérni gyakorlatilag nem lehet. Maga a határ lenne ugyanis az eseményhorizont. A háttérsugárzás pedig nem más, mint a minket körbevevő eseményhorizonton belül eloszló sugárzás. Döbbenetes, hogy ha ezt elfogadnánk, adódhatna az a (különben jogos, és ésszerű) feltételezés, hogy a mi világunk fekete lyukjai is egy-egy aprócska univerzum, és a benne lezajló események ugyanolyanok mint a mi univerzumunké. Az előttem szólóknak is igaza lehet: "A tér egy absztraktum, nem "valami". A tér nem egy dolog, hanem az anyag egyik tulajdonságának (térbeliség) az elvonatkoztatása." Az "előtt" pedig értelmetlen, mivel idő sem létezett. A hatalmasság, ami körülvesz is csak egy "atomja" egy még hatalmasabb univerzumnak, amit felfogni nem vagyunk képesek, mert korlátaink vannak. (Legalább ennek felismerésére képesek vagyunk) Képzeld csak egy baktérium helyébe magad vagy egy számítógépes programéba. Soha nem fogják megtudni, mi is zajlik körülöttük. Nálunk kialakult egy bizonyos fokú intelligencia, hogy ezen elgondolkodunk a számunkra bonyolult világunkban, de tovább mi sem jutunk az elméletek gyártásánál. :)
2012. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!