Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen ártól kezdve lehet...

Milyen ártól kezdve lehet kapni olyan csillagászati teleszkópot, ami "ér is valamit"?

Figyelt kérdés
Nem sokat értek a csillagászathoz, de érdekel a dolog így úgy döntöttem bele vetem magam. Milyen teleszkópot érdemes venni amivel már elég jó képet lehet kapni az égboltról (pl. a bolygókról)? Emellett mennyire lényeges a fényszennyezés a képélességnél/minőségnél? Falun lakok, viszont kristálytiszta égbolt errefelé sincs. Válaszokat köszönöm előre!
2012. máj. 2. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
ezt én is szeretném tudni,épp tegnap fordult meg a fejem hogy beruházok egy faint teleszkópra
2012. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amire figyelj:


- mennyi a tubusba jutó fény útjának hossza? nem ritka, hogy a rövid csőben "cikázik", így hosszabb, mint a nagynak tűnőben

- legyen 2 db napvédő fóliád hozzá

- a lábazaton sok múlik, legyen erős, nehéz, ami nem inog

- egy forgatómotor is jó ha van hozzá

- vegyél "nagyító" lencséket is, többet, ennek a nagyítása az átmérőtől függ

- az átmérőben szerintem az 150mm már egész jó

- legyen min. 1 db iránytűd is!!!


Ez kijön olyan 190 ezerből.

A minőségen nem érdemes spórolni, mert amúgy is megveszed ami jó, akkor meg nem tudsz mit tenni a régivel.


Egyébként én ma használtan vennék, az olyan 120-ból megvan.

2012. máj. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 quetzalcoatl válasza:

A második válaszoló jó dolgokat írt le, de az árban kicsit nagyvonalú volt. Egy kezdő, csillagászattal ismerkedő, akinek elsősorban a bolygóészlelés a célja, 40-50k körül kaphat bolygómegfigyelésre alkalamas, nem áruházi műszert [link]

de 70k körül olyan távcsövet is lehet már venni, ami bolygó és mély-ég (galaxis, nyílthalmaz, ködök) megfigyelésére is alkalmas. 150/1200 SkyWatcher Dobson (classic) (sajna linkelni nem tudtam, majd rákeresel)

Ennek az állványa sem fog rezegni :)

Amúgy áruházból ne, a lényeg elsősorban az átmérő, és nem a nagyítás, amit ígérnek. :) csillagvaros.hu fórumon vagy a szaküzletekben még bölcsebb tanácsot adnak a pénztárcádnak és a célpontjaidnak megfelelően. Amúgy ha írsz összeget, akkor mi is pontosabban be tudjuk lőni hogy mit akarsz. "ér is valamit" kicsit se objektív :D valakinek egy 50 ezres távcső is álom, valakinek meg egy tuningolt eq5 állványos 200ezres newton is kistávcső. :)

2012. jún. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 quetzalcoatl válasza:
Ha ez segít, én ilyet szeretnék a közeljövőben, de nekem elsősorban nem bolygóészlelésre kell. Arra ebből az összegből jobb lencséset lehetne venni. [link]
2012. jún. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Melyik készülékkel lehetne ellátni a Jupiterig?
2013. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!