Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Állandó nagyságú sebességgel...

Állandó nagyságú sebességgel haladó autó melyik útszakaszon nyomja legkisebb erővel az utat?

Figyelt kérdés
Bucka tetején, gödör alján vagy vízszintes útszakaszon?

2012. jún. 3. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Bucka tetején.
2012. jún. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a gödör alján.
2012. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Silber ***** válasza:
A bucka tetején. Felfele haladás esetén a tehetetlenségi erő felfele "nyomja", miközben az út lefelé kezd haladni. A kisebb súly miatt kisebb a nyomóerő is.
2012. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a domb tetején. Annyira lecsökkenhet a nyomóerő, hogy nullává válik. Erre mondjuk, hogy ugrat a kocsi. :)
2012. jún. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megint egy hülye (valszeg' tanári) kérdés.


Mekkora bucka? Mekkora gödör? Mi számít annak, hogy a gödör alján, vagy a bucka tetején van?


2 tengelye van egy kocsinak és 4 kereke.


Konkretizálni lehetne a kérdést. - mélyebben nem megyek bele a kérdésbe, aki azt hiszi, hogy csak kötexem, az nem érti mit írtam.

2012. jún. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Valaki itt írta a dombot is... a bucka az számomra nem domb. A bucka mérete kisebb, mint egy autó, egy domb meg nagyságrendekkel nagyobb.

2012. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én írtam a dombot, és igaza van az egyik kommentelőnek, mert ha a domb tetején az autó követi a domb ívét, akkor igaz, amit írtam. De ha csak egy fekvőrendőrre hajt rá valaki, akkor természetesen nagyobb erő hat a kerékre alulról, mert a kocsinak nincs ideje "megemelkedni" a tehetetlenségénél fogva.
2012. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne oldd meg a feladatot, arra hivatkozva, hogy egy aluldeterminált feladatról van szó és máskor gondolja át a tanár, hogy mit ad. Mekkora a gödör?...hány kerékkel megy bele? Számomra egy gödör olyan mint egy pocsolya, amin csak az egyik kerék halad át. Ekkor nagyon kis erővel nyomja az utat, mert négy pont nem alkot egy síkot...szóval a másik három kerék nem engedi, hogy besüllyedjen egészen.

De egy kicsit kéne részletezni...esetleg egy rajzzal kibővíteni.

2012. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!