Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sávváltásnál ha látom a...

Sávváltásnál ha látom a mellettem lévő sávban haladó autó teljes elejét a megfelelő oldali tükörben akkor az azt jelenti hogy az autó eleje és az én autóm vége között jelentősebb távolság van?

Figyelt kérdés
Biztonságosan sávot válthatók nem kapom el a másik sávban mögöttem haladó autó (amelyik elé beakarok sorolni) elejét?
2011. márc. 29. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Ha már látod az orrát, akkor még elérheti a te kocsid farát. Akkor a legbiztonságosabb, mikor a belső visszapillantó tükörben látod a mögötted haladó autó elejét.
2011. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért erre ne adj, vannak nagyobb látószögű tükrök is, amiben az autó mellett is láthatod a másik elejét és hosszabb autók is.

De próbáld ki! Forgalom nélküli úton menj nagyon lassan és figyeld hol van az út szélén álló autó a tiédhez képest (persze meg is állhatsz akkor és tarts normális oldaltávolságot, amivel egyébként is mennétek egymás mellett), amikor teljesen meglátod az elejét, és azt is nézd meg, amikor elhagytad a másik autót már biztonságos távolságra, akkor mennyit látsz belőle a tükörben.

2011. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tükörrel való szenvedés helyett, ha hátrapillantanál (vágod, derékből elfordulsz), akkor látnád mi a helyzet. Nagyon nem jó csak tükör alapján tájékozódni, főleg ilyen krdés után nyilván nem vagy még egy hű de rutinos vezető. Hátra kell fordulni.
2011. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsóval max. egyetértek. Kezdő vezető vagyok, már sokszor volt ebből majdnem balesetem. A tükörnek már a holtterében van melletted, semmit nem látsz belőle csak akkor ha oldalra is nézel.


Nem egyszer elkezdtem így áthúzni a kocsit, mire rájöttem hogy ott van.

Azóta nagyon figyelek erre, és oldalra pillantás nélkül nem kezdem meg a manővert.

Arra is figyelj, hogy mondjuk 50-el menve ha közel azonos seb.-et tartotok, de mondjuk a melletted levő akár csak 5km/h-val gyorsít (ami nem sok) akkor már lehet hogy nem lesz elég távol, pont melléd ér a te holtteredbe.


Ezért én azt szoktam csinálni hogy amikor tudom előre hogy majd sávot kell váltanom már jó előre elkezdem figyelni a körülöttem levő kocsik mozgását, nagyjából ki hol van. Amikor közeledünk a sávváltás helyéhez, akkor külső tükröt nézem, index ki, majd oldalra és ha minden ok, akkor sávot váltok. Ha hirtelen kell sávot váltani, akkor index ki, közben külső tükröt néz, majd oldalra pillant és usgyi.

2011. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kűlső tükőr csal távolit .
2011. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 feketepeter ***** válasza:
32%

Ne forogjál közlekedés közben hátra, ha jót akarsz.

Folyamatosan figyeld a tükröket, ne csak akkor, amikor sávot akarsz váltani. A folyamatosan azt jelenti, hogy legalább 5 másodpercenként valamelyikbe belenézel! Mindig tudd, mi van mögötted, ne csak akkor nézzed, amikor már menned kéne.


Tudom, hogy sok embernek úgy tanítják, hogy nézzen hátra, sőt a tolatást is hátrafordulva tanítják, de ez nagyon rossz gyakorlat. Tanulja meg mindenki használni a tükröket!

2012. jan. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg idióta vagy... Nem lehet CSAK TÜKRÖT használva vezetni, főleg mert visszapillantóból nehéz felmérni a pontos távolságot! Igenis hátrra kell nézni egy-egy pillanatra....
2012. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 feketepeter ***** válasza:
32%

Annyira nem lehetek idióta, hiszen teherautóra is van vizsgám, ott meg kifejezetten tilos volt hátrafordulni (oktatás alatt és vizsgán is).


A hátrafordulással az a probléma, hogy közben előre nem nézel, és ez balesetveszélyes. Belenézel a tükörbe és csak ha úgy ítéled hogy biztonságos akkor váltasz sávot. Ennyi.

2012. febr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!