Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kérem olyan válaszoljon, aki...

Kérem olyan válaszoljon, aki valóban ért is hozzá! Kereszteződésnél, ha az előttem haladó autó balra kanyarodási szándékkal kihúzódik balra, akkor köteles vagyok-e megvárni, hogy valóban elkanyarodik-e, vagy jobbról elmehetek mellette?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 12:19
 1/7 bánomisén ***** válasza:
100%

Ha van elég helyed, akkor kikerülheted a balra kanyarodni szándékozót jobbról (és indexelni is kell jobbra!).

Többsávos úton, ha a tőled jobbra lévő sávban közlekednek, azoknak viszont elsőbbséget kell adnod, mielőtt elkezded a balra kanyarodó kikerülését.

2012. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Kérem olyan válaszoljon, aki valóban ért is hozzá!" < elvileg mindenki ért hozzá, akinek jogsija van :)


Amúgy, ahogy az előttem levő mondja.

2012. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdés lényegében megválaszolt, csak látok vezetőket, akik nem szabályosan kerüli, s ezt megemlíteném, hogy ne tedd. Padkára járdára, terelőszigetre stb. nem hajthatsz fel. Saját sávodban, ha van elég hely igen, mint fent is írták. Ha sávot kell váltanod, a záróvonalat nem lépheted át.
2012. jan. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak:Hogy "olyan írjon,aki ért is hozzá" azt azért írtam,hogy kíméljenek meg,az okoskodók! Ugye érti?! Bár talán rosszul fogalmaztam. A többieknek köszi a választ! A lényeg az,hogy meg kell-e várnom,hogy mi a szándéka mielőtt elmegyek mellette és főleg,hogy ez előzésnek számít-e?!!!
2012. jan. 22. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Kikerülésnek számít.

Ha nem ütközik semmilyen szabályba, hogy kikerült, megteheted.

2012. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

NEM előzheted jobbról, csak ha indexel is. Ha csak balra húzódik, akkor meg kell várnod, míg elkanyarodik. Ugyanígy, ha indexel, de nem húzódik balra a (képzeletbeli vagy felfestett) felezővonalhoz, akkor sem előzheted jobbról. Csak ha mindkettőt megtette, és ebben az esetben teljesen mindegy, hogy van-e elég helyed jobbról előzni.


KRESZ 34.§ (4) Csak jobbról szabad előzni

a) azt a járművet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelően helyezkedik el;


KRESZ 31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel


a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,


b) útburkolati jelek hiányában


- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,


- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére


köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.


(2) Villamospályával ellátott úttesten, ha az (1) bekezdés b) pontjában foglaltaknak megfelelő besorolás a villamos forgalmát zavarná, a villamos elhaladásához szükséges területet szabadon kell hagyni. Az egyirányú forgalmú úton az ellenirányban kijelölt autóbusz sávot és az ellenirányban kijelölt kerékpársávot a besorolás szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.

2012. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még véletlenül sem számít kikerülésnek, kikerülni csak az úttest jobb oldalán ÁLLÓ - és nem forgalmi okból, pl. piros lámpánál álló - gépjárművet vagy egyéb akadályt lehet.

Jobbról előzésnek hívják, és úgy szabályos, ahogyan az előbb írtam.

2012. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!