Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Interneten keresztül elérhetők...

Trausos kérdése:

Interneten keresztül elérhetők-e tudományos értékű energetikai kalkulációk a megújulók megújulására vonatkozóan? (energy reurn on energy invest)

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 11:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Úgy értem, egy szél, vagy napenergia hasznosító berendezés előállításának, felállításának, karbantartásának, stb. összes energiabefektetési igényét - energy invest- összevethetem-e valahol pontról pontra a berendezés élettartama alatt megtermelt energia mennyiségével? - energy return
2012. júl. 4. 17:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam ilyet, de szerintem akinek van, az sem publikálja. Mivel ui. a megújulókban igen nagy üzlet van, főleg az állami támogatások miatt, az ilyet gyártóknak vagy alkalmazóknak nem érdekük közzétenni a siralmas értékeket.


A másik ok az lehet, hogy elég gyorsan változnak is a dolgok, lényegében kiforrott technológia nincs. Pl. a biodieselnél ha csak az üzemanyagot nézed, elég pocsék a helyzet, de ha a dara takarmányozási hasznosítását is beleveszed (és ez már energetikai szempontból nem is igen fogható meg, csak gazdaságiból), akkor jobb a helyzet.


Google: EROEI, de kétlem, hogy a tudományos igényű tanulmányokat kidobja, hacsak nem fizetős letöltéssel.

2012. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!