Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek feltaláljuk...

Szerintetek feltaláljuk egyszer a térhajtóművet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 22:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Húúú Star Trek-et néztél vagy mi a szösz? :D

Amúgy nem tartom valószínűnek! :):)

2012. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég sokáig fejlődik az emberiség, akkor egyszer talán. A kérdés inkább az, fennmaradunk-e addig, hogy esélyünk legyen feltalálni.
2012. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem szoktam Star Trek-et nézni. :D


De a Világegyetem hatalmas így én elképzelhetőnek tartom hogy léteznek olyan civilizációk melyek már feltalálták. Csak sajnos mi valószínűleg soha nem találkozunk velük a hatalmas kiterjedés miatt.

2012. júl. 5. 22:46
 4/20 anonim ***** válasza:

Jelenleg azt sem tudjuk, hogy lehetséges-e az ilyesmi.

Ha lehetséges, akkor sem biztos hogy a tudomány és a technológia eljut arra a szintre, hogy meg tudjuk valósítani. Lehet hogy előbb kihalunk, mint hogy megépítsük az első térhajtóművet.


> Csak sajnos mi valószínűleg soha nem találkozunk velük

> a hatalmas kiterjedés miatt.

Nem biztos hogy olyan jó lenne velük találkozni.

2012. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha elmondod részletesen, hogy hogyan működik, megmondom.
2012. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg tudjuk mit kellene neki csinálni, hohy működjön. Gyakorlatilag egyenlőre kivitelezhetetlen, de talán egyszer... Tudod ha megnézed a történelem során a fejlődésünket, van benne egy jókora felívelés. Régen scifi volt pl a repülés maga is. Manapság felkapott, mindennapi közlekedési mód. Az ilyen ötletek adnak lendületet a kutatásnak, a fejlesztéseknek. Mondjuk nem egyszerű megoldani, de gondolom idővel sikerül. Ha addig élünk...
2012. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
NNNNe már ti még nem használjátok és miattatok még billentyűzettel kell írnom áááá.... gondolat átvitel gyerekek fejlődjetek már lécci
2012. júl. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"gondolat átvitel"


Hát lehet, hogy az előbb lesz, mint térhajtómű. :)

2012. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Asszem Alcubierre-hajtóműnek hívják, és egy mexikói fizikus "találta fel". De valami olyasmit hallottam, hogy maga az energiaellátása egy csillag energiáját igényelné, ugyanis a teret hajlítja meg. Ja és csak elmélet!


Véleményem szerint, ha valaha lesz is csillagközi utazás - mert ebben sem vagyok biztos - akkor az száz százalék, hogy nem a sci-fikben ismert "béna" módokon fognak megvalósulni.

Az is lehet, hogy létezik (lehetséges) a csillagközi utazás, ám annak mikéntjét - vagyis fizikai elméletét - az agyunk nem képes felfogni. Bármi lehetséges!

2012. júl. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 2xSü ***** válasza:

> Ha elég sokáig fejlődik az emberiség, akkor egyszer talán.


Hogy mit lehet feltalálni és mit nem, az a fizika törvényeitől függ. Egyáltalán nem biztos, hogy lehetséges.


Most kicsit eltekintve attól, hogy az alkímia elsősorban nem az aranycsinálásról szól, látni kell, hogy az emberek azt hitték, hogy megfelelő anyagok összekeverésével, hevítésével, megolvasztásával lehetséges aranyat előállítani. Sokan tartották úgy, hogy ha kellő időt fordítunk rá, akkor előbb-utóbb megtaláljuk ennek a módját. Ma már tudjuk, hogy ilyen módon ez nem lehetséges. Más módon igen, de ezzel a módszerrel nem, akármilyen sok időt fordítunk rá és akármennyire vágyunk rá.


> De a Világegyetem hatalmas így én elképzelhetőnek tartom hogy léteznek olyan civilizációk melyek már feltalálták. Csak sajnos mi valószínűleg soha nem találkozunk velük a hatalmas kiterjedés miatt.


Nem cáfolható az állításod, de nem is valószínű. Néhány hipotézis ad *elméleti* lehetőséget a fénysebességnél gyorsabb utazásra, aminek alapja a tér meghajlítása. Csakhogy ez szigorúan elméleti lehetőség, nem találtunk még olyan jelenséget, ami gyakorlatban így működne. Másrészt a speciális relativitás-elméletből tudjuk, hogy a térgörbület analóg a gravitációval. Nagyon nagy térgörbület = nagyon nagy gravitáció. Ha esetleg tényleg létezne egy makroméretű féreglyuk, térgörbület, akkor az azon való áthaladást nem bírná ki egyetlen élőlény sem, és ez nem azon múlik, hogy milyen erős páncélt tudunk csinálni.


A mai fizikai elméletek, modellek elég jól leírják a világot. Ezek alapján elég valószínűtlen a dolog és elég valószínűtlen, hogy a jelenlegi modellt egy gyökeresen más modell leválthatja, ami hasonlóan pontosan írja le a világ működését, és amiben lehetséges egy gyakorlatban használható térhajtómű létrehozása.

2012. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!