Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyobb utasszállító repülőgép...

Nagyobb utasszállító repülőgépek üzemanyag tankja belül lehet radioaktív?

Figyelt kérdés
Láttam egy dokumentum filmet, csak idegen nyelven és nem értettem. Épp szétbontottak egy nagy, régebbi gépet, és mikor az üzemanyag tartályhoz értek, mielőtt szétszedték volna, mintha doziméterrel mértek volna valamit, annyit értettem, hogy radioaktív...

2012. júl. 6. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Mitől lenne radioaktív az üzemanyag?
2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem a műsorra, régebben gyengített uránt tettek a géptestbe plusz súlynak, a stabilitás végett. Szóval azért ellenőrzik, hogy nem ilyen gépet szednek-e éppen szét.


Ennyit találtam, legalul a dőlt betűs rész.

[link]

2012. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
Az utasszállító repülőgépek magasan repülnek, ahol a légkör kevésbé gyengíti a kozmikus sugárzást. Éppen ezért hosszú szolgálati idő után előfordulhat, hogy magasabb bennük a radioaktív izotópok aránya, mint lennie kellene. Egykoron a Concorde esetén külön oda is figyeltek a kozmikus sugárzásból származó terhelés mérésére, mert azok még magasabban repültek, mint a hagyományos utasszállító gépek, de a szokottnál rövidebb repülési idő miatt nem volt ebből probléma.
2012. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!