Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Látványos kémiai kísérleteket...

Látványos kémiai kísérleteket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés
Óvodában fogok bemutatót tzartani kémiából és nincsen valami sok kísérletem.

2012. júl. 6. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pohárral letakart gyertya (egy óvodásnak még ez is lehet újdonság).


Szódabikarbónára ecetet öntesz, ami látványosan habzik.


Magnéziumszalag égetés.


Káliumdarabka vízbe dobása, vagy kis papírhajó vitorlája alá dugva.


Lufiból hélium letüdőzése és pár vicces beszólás - bár ez inkább fizikai, de azért egy kémiai elemhez köthető (és a nevetés sem marad el).


Egy pohár aljára égő gyertyát teszel, majd a korábbi ecet-szódabikarbóna oldatot (amit a pezsgés után lefedve félreteszel egy kis időre) a pohár fölé emeled, mintha bele akarnád tölteni. Mivel a reakció szén-dioxidot termelt, az zúdul a pohárba, és kialszik a láng.

2012. júl. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alaque ***** válasza:
Alumíniumport szórsz a gyertya lángjába. Csillog-villog, szikrázik - nekem a legjobban ez tetszett mind közül általánosban :)
2012. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zusomJe válasza:

tartottam nyílt napon előadást, 4-5 kísérlet volt...

-Különböző anyagok égetése (bunsen-égőbe szóród) látványosan megfesti a lángot.


-durranó gáz előállítása + begyújtása (műanyag, palackban gyújtsd be, jó nagyot durran:P vagy kémcsőbe, akkor csak pukkan)


-ammónia szökőkút


a másik 2 veszélyes...(lőgyapot is kell hozzá)


nem tudom, hogy van-e ezekhez eszközöd, a kísérletek pontos menetére nem emlékszem, de neten tuti fenn van, keress rá!

2012. júl. 24. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zusomJe válasza:

*a műanyag után felesleges a vessző


álmos vagyok...

2012. júl. 24. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!