Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csak én nem értem, a környezet...

Csak én nem értem, a környezetvédőknek miért pont ezzel van bajuk?

Figyelt kérdés

A környezetvédőknek mindig az atomerőművekkel van bajuk, érdekes, a fosszilis erőművekkel már sokkal kevésbé.

A vízerőműveket csak hegyekbe jó rakni, mert különben akár falvakat is el kell árasztani miattuk, a napelemekhez "koszos" úton kibányászható különleges fémek kellenek, amikből ráadásul kevés van...

Igen, csökkenteni kellene az energiafogyasztást, de ehhez csak ritkán adnak tippeket a Greenpeace-sek meg a többi hasonló "terrorszervezet".

Miért nem kötik magukat oda a GP-esek kőolajfinomítókhoz, acélművekhez egyéb ilyesmi helyekhez?

Miért szól a blogukon jóval több poszt az atomenergia ellenzéséről, mint bármi másról?


Azt se értem már évek óta, hogy a megújulókkal miért atomerőműveket akarnak kiváltani, miért nem először a fosszilis erőműveket? Igen, egyre jobb technológiájú szűrőket szerelnek a kéményekbe, de még így is szennyezik a levegőt és őrült sok alapanyagot használnak fel, bizonyos országokat függő helyzetbe hozva.


Vagy csak én vagyok ennyire elvakult?



2012. júl. 8. 16:44
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Nem tudom. én úgy tudom, és pár hónapja még úgy tanultuk, hogy a kazettákat még ártalmatlanítják lerakókba még mindig.
2012. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Most nem az van, hogy a maradék használható anyagot ki tudják belőle szedni ún. újrahasznosító üzemben?


A kérdésem kiírása óta voltam a paksi atomerőműben, és ott beszéltek vmi ilyesmiről, hogy a franciák csinálják.



Egyik válaszoló: környezetvédelmet tanulsz? De hol?

2012. aug. 29. 21:04
 13/23 anonim válasza:
Nem tudom mi ennyire nem mentünk bele, csak az alternatív megoldásoknál volt ennyire erről szó. Ha rám gondolsz, hogy hol tanulok én Debrecenben távoktatásban négy féléves környezetvédelmi és fejlesztési szaktanácsadó képzésen. TE?
2012. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Környezetmérnöki, ha ezt kérdezed. De most fogom kezdeni.
2012. aug. 29. 21:39
 15/23 anonim válasza:
jaja ezt. Te hogy hallod lesz melónk vajon? Bár neked komolyabb lesz a papírod, de most pang a piac úgymond állítólag. És sehol nem látok hírdetést ilyen állásban egyenlőre.
2012. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Pont ezt akartam kérdezni.

Hogy nekem mérnök végzettségem lesz úgyse lesz melóm.. Neked? Keress hozzá valami jót, azt ajánlom!

Én is a magam részéről valami mesterszakot, ami nem ez.

2012. aug. 29. 22:09
 17/23 anonim válasza:
Én alapból másoddiplomán csinálom ezt, tehát egy már másik meglevő természettudományos szakom miatt jelentkezhettem úgymond ide. Csak mivel tanár nem akarok lenni ez felejtős nekem mármint az első diplomával dolgozni. Van egy hidrobiológus szakirányom is, ezzel együtt hátha érne valamivel többet. :S Remélem. bár anyunak mondta egy környvédes, hogy amíg három féléven nem vagyok túl hiába jelentkezek bárhova is. Remélem ez nem lesz így.
2012. aug. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Hát így azért más.


Három félév micsodán kell túlleni, mármint mihez jelentkezel? Bocsi, ha sötét vagyok.. :(

2012. aug. 29. 22:52
 19/23 anonim válasza:
Mármint hogy jelentkezni érdemes legyen környezetvédelmi céghez. Érted? De remélem mondom, hogy nem így van.
2012. aug. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ja gyakorlatra? Mert én is akarok menni amint lehet.
2012. aug. 29. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!