Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen alakzatot eredményez 2...

Csatrad kérdése:

Milyen alakzatot eredményez 2 örvény, ha a gravitációt kiiktatjuk?

Figyelt kérdés
Pont forrásos örvény, amely forgási erejét a fénysebességgel azonos sebességgel terjeszti ki minden érintett részecskére egy síkban forgó mozgást generál. Ha két ilyen forráspontot teszünk egy részecskehalmazba, ahol más erőforrást nem veszünk figyelembe, milyen alakzatot fog kirajzolni?
2012. márc. 18. 14:56
 1/2 A kérdező kommentje:

Végeztem némi tesztet egy szimulációs programban, és eddig az jött ki, hogy 1 pontnál egy spirális formát ír le ahogy a részecske folyamatosan gyorsulva eltávolodik a forrástól.

2 nél viszont nagyon nehezen tudom követni mert a részecskék kezdő pozíciójától függ, hogy mi fog történni vele.

Alap sejtésem az, hogy kapszula alaku örvény kéne, hogy kialakuljon mely körbeöleli a 2 forrást, míg a két forrás között egy pontba gyűlni igyekező harmadik örvény alakul, amely ellentétes irányba forog a 2 forrással.

Sajna a programom nem elég pontos esetleg valakinek van valami hasonlója és megnézné, hogy neki mi jött ki?

2012. márc. 18. 15:04
 2/2 A kérdező kommentje:

Izé már nem tudtam megváltoztatni a kérdésemet elfejeltettem hozzátenni, hogy a pontforrás ereje négyzetesen arányosan csökken a távolsággal.


Referenciaként azt mondanám, hogy a 2 forrás (melyek azonos irányban pörögnek persze) közötti távolság volna maga a hatótáv, és azután pedig nullába redukálódna a forgatü erő.


A program amivel használom ezt nem tudom beállítani :( ott csak az van, hogy eddig ekkora erővel és "aura"ként a teljes mezőre egységesen hat. Ezért kérdezem akinek van ezt pontosabban szimuláló programja az kérem próbálja ki és mondja meg mi történt.

2012. márc. 18. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!