Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mágnes tényleg taszítja a...

A mágnes tényleg taszítja a szerves anyagokat?

Figyelt kérdés

Régen mintha olvastam volna valami hasonlóról, meg mintha még képet is láttam volna, hogy egy epret lebegtettek ezzel.

Tud valaki erről bővebb információval szolgálni?


Köszi előre is! :)



2012. júl. 30. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyesmiről.
2012. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
bullshit :)
2012. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ez így lenne, akkor nem működne az MRI vizsgálat, mert az embereket a falhoz csapná a brutális erejű mágneses tér.
2012. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2012. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tegyük gyorsan hozzá, hogy a Wikipedia-szócikk belinkelt bekezdésében van egy elég zavaró fordítási hiba. Az angol szöveg:


In September 2009, NASA's Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, California announced they had successfully levitated mice using a superconducting magnet, an important step forward since mice are closer biologically to humans than frogs.


A magyar pedig:


2009 szeptemberében a NASA's Jet Propulsion Laboratory (Pasadena, California) bejelentette, hogy sikerült egy egeret levitálniuk egy szupravezető mágnes segítségével. Ez egy fontos lépés volt afele, hogy bemutassa biológilag: az egér közelebb van az emberhez, mint egy béka).


A magyar szöveggel ellentétben a kísérletnek nem volt célja annak bemutatása, hogy az egér biológiailag közelebb áll az emberhez (ezt eddig is tudtuk), és ez nem is következik a kísérletből.

2012. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

És mennyibe került volna ezt kipróbálni?


Maximum másfél perc alatt - a kezedet egy mágnes fölé rakod, vagy fordítva. Ha bármelyik taszítja bármelyiket, megvan a válasz.


Időnként nem árt gondolkodni is :D

2012. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher:


Nem hiszem, hogy csak úgy házilag elő tud szedni olyan mágnest, amellyel több teslás térerőt produkálhat a keze alatt.

2012. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egen itt van egy nagy bibi!Ha olyan állati erejű mágnest hoznának létre akkor az épület hogy maradna egyben?
2012. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.


Igen, az én hibám, elfelejtettem leírni, hogy arra emlékszem, hogy sokkal-sokkal, nagyságrendekkel gyengébb ez a taszítóhatás, mint a fémeknél tapasztalható vonzó kölcsönhatás. (főleg, hogy itt teslás nagyságokról van szó, a földön meg valami nanoteslás nagyságok jellemzők, ha jól emlékszem.


De köszönöm még egyszer a segítséget! :)

2012. júl. 30. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy fontos lépés volt afele, hogy bemutassa biológilag: az egér közelebb van az emberhez, mint egy béka). "

Eltörném a kezét olyanoknak, aki így fordít és még "publikálja" is.

2012. júl. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!