Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan színváltó világító...

Van olyan színváltó világító festék, ami szobahőmérsékleten változik hő hatására világosabbá, mondjuk 30°C alatt sötét piros, vagy fekete, felette világos zöld, vagy fehér?

Figyelt kérdés
Vagy milyen van, és lehet-e valahol világító festékkel nyomtatni képeket? A világító alatt konkrétan a világítót értem, nem azt amire ha rávilágítanak, olyan, mintha világítana.

2012. aug. 5. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben a reanal finom vegyszer gyár mintaboltjában lehetett ilyent vásárolni. Valamilyen folyadékkristályos anyag vol. Olyasmi lehetett, mint a hőre színt változtató hőmérő fóliákon van. Amikor érdeklődtem utána (tízen.. éve volt) akkor már beszüntették a kis adagban való forgalmazást. Azóta nem érdeklődtem. Meg kell kérdezni őket, ki tudja..


Ha netán sikerülne ott venni belőle, akkor kérlek, majd írd meg mert engem is "talán" érdekelne. Attól függ milyenek a paraméterei, felhordhatósága stb.

2012. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze ez nem világító festék volt, hanem csak szín váltó.
2012. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Közben keresgéltem és azt hiszem ez volt amit akkor találtam erről: [link]

Viszont ez 1997-es cikk. Ez után pár évvel hívtam őket telefonon és akkor már nem árulták kicsiben.

2012. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még találtam hőre színt váltó festékről anyagot: [link]
2012. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!