Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan hozzuk a Foldre a...

Hogyan hozzuk a Foldre a Holdon levo helium3mat?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 16:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

T. 19.32.: voltál Te már mobil pelengátor közelében? Mert én igen!

Ami az energia átvitellel kapcsolatos okfejtésedet illeti, szerintem tökéletesen igazad van, csak annyit tennék hozzá, hogy az Általad emlitett fókuszáláshoz - a hullámhosszat figyelembe véve - irdatlan méretű antenna kellene, nem is beszélve a mikrohullámú nyaláb és a légkör kölcsönhatásairől (abszorpció, visszaverődés, stb.). Attól meg az Isten oltalmazzon, hogy valahogyan mégis sikerüljön megvalósitani a dolgot: marha jól nézne ki az a néhány négyzekilométeres övezet, amelyre egy többszáz MW energiájú sugarat irányitottak!

2012. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

19:32:


Teslára nem érdemes hivatkoznod, ő egy nagy toronyból akart energiát továbbítani, nyalábolás nélkül. Az elképzelése kiváló lett volna kommunikációs célokra - lényegében ma így működnek a rádióadók -, de energiatovábbításra nem.


Tesláról amúgy is érdemes lenne végre lehántolni a rárakott rengeteg misztikumot. (Bár akik minden sületlenség kapcsán rá hivatkoznak, ezt úgysem teszik meg.) Nem voltak semmiféle titkos vagy tiltott, betiltott találményai, csak pár sikertelen elképzelése, amik miatt csődbe ment. Nem kellett volna nagylelkűen lemondania a korábbi szabadalmi jogairól.

2012. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Persze, hogy hallottam, sőt még kísérleteztem is vele. Nem keveset. Ezen kívül egy csomó Sci-Fit is olvastam.
2012. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Nem mobil pelengátorral, hanem igen stabil, az előbbi teljesítményének többszörösével sugárzó troposzféra állomással már volt szoros kapcsolatom. Biztosíthatlak, hogy az antennától 1...2 méterre már teljesen hatástalan a galambokra (is). Teslával kapcsolatban úgy vélem, hogy csak az Edison-pártiak próbálják elvitatni az érdemeit, és felnagyítani tévedéseit. Pedig az érdemei elvitathatatlanok. Félreértés ne essék, Edisont is zseninek tartom a tévedései ellenére, vagy lehet, hogy pont azért.
2012. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"az antennától 1...2 méterre már teljesen hatástalan a galambokra (is)"


Ami nem is csoda, hiszen a lokátorral egy viszonylag széles területet kell besugározni.


Na de mindegy, nem velem kell vitatkozni, hanem azokkal a mérnökökkel, tudósokkal, akik megvalósíthatónak tartják a dolgot. :)

2012. aug. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Ginseng Titusz válasza:
Hélium hármat? A magfúziót úgy tudom, hidrogénnel "csinálják" - hélium lesz belőle.
2012. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Nem vitatkozni kívántam, csupán a véleményemet mondtam el. :-)

A "tudósokról" pedig csak annyit, hogy én is állítanék tudományosan megalapozott hülyeségeket, ha azok bizonyítására tett kísérletekért évente hatalmas lóvét vághatnék zsebre. És ha 10 sikertelen év után számon kérnének, bizonygatnám, hogy pont most vagyok a siker kapujában.

2012. aug. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az előző válaszokra való áttekinthető visszautalásra név nélkül is van lehetőség, és praktikusabb is annál.

Nem arra gondolok, hogy a válasz idejét, pláne nem a válaszoló "hasznossági százalékát" (ami ráadásul változó) használják megszólításként.

Minden hozzászólásnál van egy mutató:

# X/Y X = hányadik hozzászólás Y = hány hozzászólás van


Ezt kellene mindenkinek ilyen célból használni!

2012. aug. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Persze az Y is változó érték, de az X állandó, Tehát a hozzászólás utalására elég csak ennyit írni pl.:

# 3 (ami a harmadik hozzászólót jelenti a kérdésben)

2012. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

8:30


Ha valami miatt törölnek egy kommentet, akkor annak sorszáma is megváltozik. Az időpont azonban tökéletesen elegendő a hozzászóló azonosításához, de ha esetleg a dátumot is hozzáírod, akkor mindenképpen. A sorszám + időpont is elég jó, mert törlés esetén sem változik sokat a sorszám.

2012. aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!