Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora átlagos teljesítménnye...

Mekkora átlagos teljesítménnyel lehet egy 1000kg tömegű személy autót álló helyzetből 100km/ha sebességre gyorsítani? Most készülök pótvizsgára és nem tudom kiszámolni. Egyszer megpróbáltam de szerintem nem jó P=1388.5

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Kimásolnád szó szerint a feladatot?


Ugyanis ennyiből nem derül ki. Ha a súrlódástól eltekintünk, és ráér felgyorsítani az autót, akkor tetszőlegesen kicsi átlagos teljesítmény is elég. Hogyha nagyon rövid idő alatt kell, akkor pedig nagyon nagy teljesítményre van szükség.


Esetleg ha tudjuk, hogy mekkora a súrlódás (közegellenállás, keréksúrlódás stb.) 100 km/h-s sebességnél meg tudjuk, hogy monoton növekszik, akkor tudunk mondani egy legkisebb átlagos teljesítményt, ami elegendő. (Ez amúgy az a teljesítmény lesz, ami a 100 km/h-s sebesség tartásához kell.)


Amúgy meg ha a közegellenállástól eltekintünk, akkor

W = dE = E1 - E2 = m*v1^2/2 - m*v0^2/2 = m/2*(v1^2 - v0^2)

munkát kell végeznünk, hogy felgyorsítsuk.

Helyettesítve: 1000 kg/2*((100 km/h)^2 - (0 km/h)^2), kb 386 kJ. (Ha ez segít, mert ezt szokták kérdezni...)

2012. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsánat,

dE = E1 - E0

-t akartam írni (nem E1 - E2-őt...).


A végeredményt meg egyszerűen Wolframalphával számoltam ki.

[link]

Egyszerűbben úgy érdemes, hogy először a km/h-t átváltod m/s-ba. (1 m/s = 3,6 km/h --> 1*km/h = 1/3,6*m/s --> 100 km/h = 100/3,6 m/s = ...)

2012. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!