Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliába mennyit költ egy...

Angliába mennyit költ egy átlagos személy rezsire, kajára, lakásra?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy kiutazok dolgozni Londonba, már találtam is munkát. Azt már tudom is, hogy kb havi 250 ezer lesz a keresetem, de nem tudom, hogy ez ott mire elég, mennyivel drágábbak a dolgok. Tudnátok írni egy weboldalt, vagy a véleményeiteket megosztani? Előre is köszönöm!
2010. dec. 26. 00:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

250 ezer forint? Vagy 250 ezer FONT?? Melyik?

Gondolom 250 ezer forint..Ez azt jelenti,hogy havi szinten a létminimumot fogod keresni.(764 font)

A szállás díja függ attól,hogy helyileg hol bérelsz szobát.De általában egy kisszoba bérlése heti 65-90 font között mozog..Az elején számolj rá még 2-3 hét depositot is.

Ugye számít az is,hogy a melóhelyedre tudsz-e gyalog menni ha nem akkor a közlekedésért fizetni kell(az bizony drága)

A kajával meg az a helyzet,hogy étterembe nem nagyon fogsz tudni eljárni,mert a fizetésed nem olyan sok..De ha nem vagy válogatós akkor elég finomakat tudsz majd főzni magadnak elfogadható árért..

PL: Tesco,Lidl,Iceland,Sainsbury,Asda üzletekbe érdemes menni,mert pár fontért finom kajákat tudsz venni..De idővel úgyis ráfogsz jönni,hogy melyik kaja olcsó,és melyik drága..Ha bagózol vagy rendszeresen iszol,akkor köss fel a gatyád,mert ezek piszok drágák..

2010. dec. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mi 9-en lakunk (nagyszulok, szulok, gyerekek). es igy havi 1200bol kijovunk, de maz 1500-bol ha olyan honapunk van. ebben minden benne van, kaja, internet, haz stb. egyedul annyibol nem lesz problemad, ha jo helyen sikerul lakast berelned
2010. dec. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. A második hozzászólótól kérdezem, hogy nem tudna megadni egy elérhetőséget, csak pár kérdés erejéig, hogy némi tapasztalatot gyűjthessek, mert nekem ez nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm! 19 éves fiú vagyok Győrből.
2010. dec. 29. 01:22
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

de, persze

salvelox@freemail.hu

itt elersz

2010. dec. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írtam az e-mail címedre. Ha lesz elég időd, kérlek olvasd el. :)
2010. dec. 30. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Na még szeretnék azért válaszokat, aki kint él esetleg Londonba szívesen beszélnék vele. Várom a kedves jelentkezőket! :) :D
2011. jan. 2. 03:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, tizenegy éve, most a minimum pay £8.91, vagyis havi bruttóban olyan £1400-at keres az ember, és ebből kábé 130-150 a mindenféle levonás, adó, NI, pension. Tehát kábé 1250-ből kell kijönni, ebből max szobát tudsz bérelni, esetleg nagyon kis lyuk studiót, ami akkora, hogy épp befér a dupla ágy, egy szekrény, 1x1-es konyha és 2x1-es minifürdő. (Ezek kb £600-900) havonta. Szoba az 320-700, helytől függően, London például drágább. (Liverpoolban 500 egy lakás havonta.) A kaja, havi 200, ha felkötöd a nadrágot, vagyis spórolsz. (Egyik ismerősöm pár éve havi 50-ből próbált étkezni, de ő kicsit nem volt normális.)

Ezen kívül még egy átlagos személy többnyire fizeti a bérletet, ha csak Londont nézem, egy havi (olcsóbb, mint hetente venni) bérlet £150. Persze lehet autóval is járni, csak a belvárosban parkolni a congestion charge miatt elég drága. (Meg egyáltalán az autót fenntartani is.) Ha ez mind el lett költve, marad kábé £300. De sok munkahely egyenruhát nem biztosít, neked kell venni, nyilván nem minden hónapban, d ezen kívül a legtöbb ember költ tisztálkodási szerekre, gyógyszerre, vitaminra, egyáltalán ruhára. Tehát vagy megtakarítasz vagy költesz.

2021. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kihagytam, hogy ugye átlagos személy bérlete, tehát Zone 1-3, mert a nagy többség, azért nem lakik Zone 3-nál beljebb.
2021. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!