Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kiszámoltam pl egy oszcillátor...

Kiszámoltam pl egy oszcillátorra rögzített kettős, hármas inga Lagrange függvényét, mozgásegyenletét csak úgy unalomból, létezik-e egy olyan felhasználóbarát program, amiben ezen, vagy hasonló mozgásokat le tudnám szimulálni?

Figyelt kérdés
Magyarán nem én akarnám megírni a programot, mert még nem tudom.

2012. aug. 28. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
mathcad
2012. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen témában nem egy konkrét programot ajánlok, hanem egy szélesebb körű áttekintést.

[link] oldalon számtalan fizikai szimuláció, sok esetben azok forráskódja is, elérhető.

Lehet válogatni, hogy melyik irányban érdemes elindulni.

Magam GeoGebrával dolgozom, de nem annyira fizika, inkább matematika témában. Ha ez irányban van érdeklődésed szívesen segítek. Itt is érdemes szétnézni:

[link]

2012. aug. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És a felajánlást is, de jómagam is ismerem a GeoGebra-t, csak nem nagyon szoktak használni, átszoktam a Mathematica-ra.
2012. aug. 31. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!