Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy 5.1mm átmérőjű...

Ha van egy 5.1mm átmérőjű 200m hosszú,1,24 fajsúlyú hengerem, akkor az hány kiló? Tudna ebben segíteni valaki?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Számoljunk méterben.

Alap területe:(0,0051/2)^2*pi

Szor magasság: 200m

Szor a sűrűség kg/m^3-ben: 1240

Azaz bő 5kg.

2012. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. aug. 31. 18:57
 3/5 dellfil ***** válasza:

Az első valahol nagyon elnézte az átszámolást a mértékegységeket illetően... :)

Az eredmény közelítőleg 507,3 kg, azaz kicsit több mint fél tonna.

Ha van egy kis gyakorlati tapasztalatod, rájössz, hogy ez a reális érték. Gondolj csak egy öt milliméter vastag kétszáz méteres huzalra. ha alumíniumból van az a bund, kb. hatszáznyolcvan kiló. Az alumínium sűrűsége 2,7 gramm/köbcentiméter.


dellfil

2012. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igazad van, nem szoktam kábelt lopni, ezen a téren semmi gyakorlati tapasztalatom sincs. Viszont kiszámoltam g/cm^3-ben is, és 5066 grammot kaptam, úgyhogy légy szíves mutasd meg, hogy hol számolom el. Előre is köszi.
2012. szept. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dellfil ***** válasza:

Igazad van! Én néztem el a tizedesvesszőket, és a köbmilliméterről a köbcentiméterre való átváltást is. GRRR... :D De nagyon csúnyán. Restellem.

Bocsi, tényleg csak bő négy liter a térfogat, megszorozva a sűrűséggel jön ki az a kb. öt kilogramm. (5,064 kg) :)

Tehát kedves kérdező a kérdésedre a JÓ választ az első válaszoló adta! Az enyém felejtős..


dellfil

2012. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!