Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik részecskék alkotják az...

Melyik részecskék alkotják az atommagot? Melyek a nehéz részecskék? Melyik részecskéknek nincs töltésük? Melyik részecskék a negatív töltésűek? Melyek alkotnak héjakat? Mely részecskék töbege hagyható el?

Figyelt kérdés

Számuk az atomban megegyezik a rendszámmal: .....

Számuk az atomban és a molekulában is azonos: .....



2012. szept. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia


Ezek olyan dolgok, amiket illik tudni ha felnősz. Kérlek nyisd ki a kémia könyved, ott lesz az első oldalakon, szinte tőmondatokban a válasz az összes kérdésre, de ne velünk csináltasd meg, mert akkor ha egyszer nem segít valaki, akkor meg jönnek a rossz jegyek.

Csak fél órát koncentrálj rá, és kész lesz

Amúgy légy érdeklődő, a kémia nagyon érdekes tantárgy (mondom én, a vegyészmérnök hallgató :) )

2012. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem a 7. osztályos kémia könyvben benne vannak ezek (de ha találsz egy középsulis fizika könyvet amiben szó esik az atomokról abban is benne vannak a téma legelején)
2012. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Atommag: proton, neutron

Nehéz részecskéröl én bevallom, még nem is hallottam, bár 15/f vagyok.

A neutron az úgynevezett semleges töltésü atom.

Negatív: elektron

Héj: elektronhéj

Rendszám: protonszám, amely mellesleg egyenlö a neutronszámmal.

2012. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha már megválaszoltad neki a dolgokat akkor pontosítanék: nehéz részecske a proton és a neutron (nagyságrendekkel nagyobb a tömegük mint az elektroné) és a protonszám nem mindig egyenlő a neutronok számával (neutront többfélét tartalmazhat az atommag, ekkor beszélünk különböző izotópokról) hanem a protonok és az elektronok száma egyezik meg (de csakis kizárólag atomok és molekulák esetén, mert ionoknál azok is különböznek)
2012. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tudom, csak elírtam. Az izotóp pedig azonos helyet jelent, Ami a periódusos rendszerbeni helyre utal.
2012. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is ugyanezt mondtam: csak a neutronok száma különbözik, de a protonok száma azonos (ezért ugyanaz a rendszámuk)
2012. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2012. szept. 29. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!