Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, történeteme...

Pánikbeteg vagyok, történetemet lent olvashatjátok. Kérem aki hasonlókat élt át írjon. Ti hogyan harcoltok a pánik ellen?

Figyelt kérdés
23éves vagyok, 2éve szenvedek már, de az utóbbi 6hónapban már elég jól voltam, jól éreztem magam a bőrömben, de sajnos kb 3hete mindem kezdődött elöről.. Az a baj hogy nálam kb az összes tünet fenn áll (szédülés,mellkasi fájdalom,heves szívdobogás,zsibbadás,gyengeség és olyan szintű halalfélelem amit nem lehet leírni). Van hogy órákig tart és leginkább éjjel vagy evésközben. Fogytam is 5kilót 2hét alatt. Ráadásul állandóan levert vagyok és iszonyatosan ingerlékeny. Azokat a helyeket kerülöm ahol a pánik tör rám..ezért pl a saját nappalimba nem tudok bemenni mert múkthéten olyan rohamom volt h 1óráig nemtudtam megmozdulni..a párom vitt be ügyeletre ölben..Xanaxot szedek de semmit sem ér. Úgy érzem képtelen vagyok újra összeszedni magam, és erőm sincs hozzá. Pedig most a párkapcsolató is jó és félek hogy rá fog menni:( anyukám is megértő de érzem h már sok neki.. A pszichológusom pedig elköltözött és nem tudom meg tudnék e bízni egy másikban. Magát a lelki okokat ismerem hogy mitől lettem beteg, de úgynézki nem sikerül feldolgozni.. Kérlek segítsetek, osszátok meg velem tapasztalataitokat.

2012. aug. 4. 03:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyámnak van nagyon ritkán ilyen rohama, kb évente egy. Legutóbb a télen volt, mikor a híradóba látta hogy hányan meghaltak a fűtéstől szénmonoxid-mérgezésben. Szólt hogy nyissam ki az ablakot és kapcsoljam le a fűtést.(megoldottunk egy képzeletbeli szénmonoxid-mérgezést) Pár perc után jobban lett. Most nem tudom hogy ez neked mennyiben segít, de azért leírtam, hátha.
2012. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz. Mond el, hogy szeretnéd, ha pszichiáter láthatna. Vagy hagyd, hogy a dokid jusson el erre az álláspontra. Ha a xanax nem segít, az azt jelenti, hogy antidepresszáns kell. De ezt már ne a háziorvos döntse el...
2012. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyan így vagyok, mint te, sajnos.. Ha van kedved tapasztalatokat cserélni, írj privátban! Ha nincs, akkor azt tudom javasolni, hogy menj pszichiáterhez és próbálj meg bízni benne, ez nagyon fontos. Egyébként ha ennyi idő alatt nm kezelt ki akihez eddig jártál akkor benne miért olyan nagy a bizalom? Nekem amúgy segített egy kicsit, hogy bementem a kórházba és láttam azt a sok beteg, rákos, haldokló embereket. El is gondolkodtam rajta, hogy talán ha rajtuk próbálnék valahogy segíteni biztos sok minden átértékelődne bennem. Remélem segít valamit, hidd el, tudom mit érzel!
2012. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!