Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Írnátok (jó) pár bíztató...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írnátok (jó) pár bíztató szót? Ma szakítottam "végre" Hogyan rendeznétek el a továbbiakat?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de ha van időd és kedved olvasd el kérlek, hátha neked is akad tanulság. Köszi.

Szóval, kb 2 és fél évig voltunk együtt egészen máig! Megvolt otthon mindenem, család, barátok, anyagi biztonság.. befejeztem az egyetemet is, bár akkor már együtt voltunk pár hónapja. Semmi más nem hiányzott, csak Ő. Tényleg csak Ő. Egy külföldi ösztöndíj alatt ismertem meg, így megkért, hogy ha vége az egyetemnek költözzek hozzá. Boldog is voltam mindaddíg, amig meg nem érkeztem. Aztán szépen lassan elkezdtek előbukni a problémák.

Pl: Ha gond vagy baj van, alkoholhoz nyúl és csúnya állapotban ér haza.

Nem beszél a problémákról, mert nem tud. Tényleg látom, hogy küzd magával, de akkor sem tud többet kinyögni, mint hogy "nem tudom" ...

Nem kér soha senkitől segítséget, annak ellenére hogy a vágy megvan benne, hogy jobb legyen az élete- életünk, de addig hezitál dolgokon, míg végül inkább lemond arról, hogy beekezdjen valamibe.. Ilyen volt pl, az hogy megcsinálja a jogsit, vagy elmenjen szakmát tanulni, hátha azzal könyebb elhelyezkedni, mint a művész diplomával..

Nem beszéltem egy szót se ebből a nyelvből, eleinte csak angolul tudtunk kommunikálni, de fél év után abbahagytam és habár nehézkesenn és tele hibával, de akkoris ezt a nyelvet kezdtem beszélni, leküzdve a gátlásaimat, egyszóval Akaratam!! Akartam mindent ami vele kapcsolatos, a rosszat is nem csak a jót, amiből utólag visszanézva vajmi kevés jutott.

Én is biztos hibáztam, talán sokmindenbe. Talán bizakodóbb kellett volna legyek, kevesebbet kellett volna aggodalmaskodnom, de az egyik hónapról a másikra életet nehezen tudtam megszokni és azt is hogy az előző életem, ahol mindig történt valami, folyton pörögtem, jöttem - mentem, elcseréltem a háziasszony életére, de még így is jó volt.

Talán egy hónapja, hogy a döntést érlelgetni kezdtem és mára odáig jutottam, hogy nem bírom tovább. Sajnos egy ideje munkanélküli vagyok, de jövőhét elejére ígértek egy választ egy helyről, eléggé bíztató, de nem merem még beleélni magam. Van egy autóm, amit a szüleimtől kaptam. Itt fizetek Tb-t, itt van egészségbiztosításom, itt van 2 macskám.. Rengeteg dolog ideköt, de vele nem tudok tovább élni. Így nem, hogy nem látom, hogy tenne dolgokért, csak arra vár, hogy majd engem felvesznek valahová, elköltözünk és majd ott ő is keres valami munkát és azt hiszi majd ettől minden rendbe jön..

Szóval azt hiszem a döntésem végleges, mégis van bennem félelme, hogy mi lesz most? Merre tovább? Hol kezdjem újra? Minden véleményre kíváncsi vagyok.

Előre is köszi mindenkinek!!


2012. febr. 29. 20:52
 1/4 A kérdező kommentje:
én 26/N ő 25/F
2012. febr. 29. 20:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Okosan cselekedtél. Vetítsd az egész kapcsolatotokat a jövőbe: a családalapításnál is hezitálni fog? Ha problémája lesz, később is az alkoholhoz fog nyúlni? Szerintem te is tudod a választ. A kapcsolatban nagyon fontos a kommunikáció, legalább olyan fontos mint a bizalom, őszinteség!

Hol kezdd újra? Merre tovább? 26 vagy, nem késtél még le semmiről! Várd az állásértesítőt, és ha nem jön be, keress mást! Addig kösd le magad, keress egy új hobbit, vagy találkozz a barátaiddal! Ne add fel:)

21L

2012. febr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2000km-re vagyok otthonról, egy albérletben élünk, el kell döntenem merre tovább. Hazamegyek vagy fogalmam sincs, mert a megtakarított pénzemet feléltük, hogy hirtelen elköltözhessek egy másik albérletbe és a munkakeresés is elég nehézkes.. Felszabadító érzés, hogy valami új jön megint, de félek, hogy mi? hol? mikor?
2012. febr. 29. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én szemszögembőlnézve jó helyzetben vagy:külföld,még munka is lesz valószínű,otthon jó család, akikhez bármikor hazatérhetsz,jó nyelvtudással munkatapasztalattal, volt egy hosszabb kapcsolatod,amiáltal nyelvet is tanultál, és idejében megszabadultál egy művésztől. Ők szerintem kiegyensúlyozatlan,ingatag hangulatú,ezáltal megbízhatatlan emberek,persze vannak kivételek. Ez az a szakma,amivel rendelkező párt utolsósorban választanék. Szóval: CSERÉLJÜNK!
2012. febr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!