Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen örök mozgókat ismertek?

Milyen örök mozgókat ismertek?

Figyelt kérdés
Ez most tényleg normális kérdés.Ritka alkalom szóval létszii segítsetek. Technika órára kell.És nagyon fontos.Előre is köszönöööm a válaszokat.C:
2012. okt. 14. 17:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
96%

90%: Ha tudományosak akarunk maradni, akkor NEM kezdjük el boncolgatni azt hogy "Mi lehetne". Arról tárgyalunk, ami VAN. Ennyi erővel bizonyítsd be, hogy nincs mikulás. Hogyan teszed, ha én mindig azt mondom, hogy nem kerested eléggé, így nem is találtad meg. DE létezik!

Na már most örökmozgót eddig SENKI nem épített, ezáltal kijelenthetjük, hogy nem létezik. Majd ha valaki épít egyet, akkor személyesen fogom azt mondani, hogy "Hülye voltam, hiszen ez ilyen egyszerű!". Addig is, örökmozgó NEM létezik.

G.

2012. okt. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%
Kedves #10-es! Aki próbálgatással és "minden dolog" vizsgálatával akar valamire rájönni, bármi lehet, de tudós biztosan nem. A tudománynak egyszerűen más a módszertana. Aki azt állítja, hogy örökmozgó nem létezik, nem ennek járt utána személyesen. Hanem egyszerűen megtanulta a természettörvények alapjait, megértette működésüket, megértett, hogyan következik egyik törvényből a másik, ezzel számára bizonyított az örökmozgó lehetetlensége. Hiábavaló dolgokkal csak olyanok kísérleteznek, akik nem ismerik a természettörvényeket.
2012. okt. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Ahogy írták (az okoskodókkal ellentétben), energia termelésére alkalmas olyan szerkezet, aminek a mozgatásához kevesebb energia kell, mint amennyit a mozgása által kinyerhetnénk belőle, nem létezik. Ennek a legegyszerűbb bizonyítéka az, hogy nem tud nekem senki olyan személyt bemutatni, akinek ne volna fizetendő közműszámlája (Értsd: mindenki fizeti a villanyszámlát, víz és gázszámlát). És ez nem véletlen. Felesleges rá egyetlen szót is pazarolni.


Aztán vannak olyan kis elmés szerkezetek, amik nagyon kicsi energiabefektetéssel igen-igen hosszú ideig képesek mozgásban maradni. De még ez sem az igazi. Létezik egy olyan kis technikai kütyü, ami nem igényel elektromos áramot, nincs benne rejtett rugó, és semmi más trükk, és mégis meglehetősen sokáig működni tud:


http://www.youtube.com/watch?v=k3W9BEMndP4


Ameddig víz van a pohárban, és nem 100% a relatív páratartalom, a szerkezet működik.

2012. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem a Wright fivérek előtt is ugyanígy kételkedtek abban hogy az ember valaha repülhet. És valójában mennyire egyszerű dolog kellett hozzá, a szárny felső része domború, míg az alja egyenes. :) :) :)"


Az ugyanígy kételkedés erősen sántít. Mert ugye madarak voltak akkoriban is. Bizonyos leeső levelek is szépen vitorláztak, mielőtt földetértek volna. Szóval azért volt egy sejtés miszerint csak kivitelezhető valahogy. Az örökmozgóknál teljesen más a helyzet. Semmi olyan szerkezet vagy folyamat NEM LÉTEZIK, ami akár csak sejtetné, hogy lehetséges lenne ezen szerkezetek megépítése. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy homlokegyenest ellentmondanának a józan paraszti észnek, és a természettudomány - mára minden értelmes tudós által elfogadott- alaptörvényeinek.


Szóval ez a példa (is) igen-igen sántít.

2012. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
5%
Örökmozgót csak a világűrben lehet létrehozni, mivel ott semmi nem hat az adott testre. Földön lehetetlen örökmozgót létrehozni mivel ha más nem a levegő folyamatosan (ha kis mértékben is) lassítani fogja a mozgást, ez a mozgás egy idő után megszűnik.
2012. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%
utolsó amiről beszélsz az a súrlódás, node a világ űrben is hat rá többminden, például fénynyomás, gravitáció, mellesleg a világűr nem üres, köbméterenként van egyadag hidrogénatom, ami bár retek lassan, de lefékezné :D
2012. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
A válaszok feléből semmit nem értettem.:""""""D De az leesett hogy örökmozgók [egybeírva] nincsenek.Köszönööm a válaszokat.:DDD Egyébként Geniuseus igen,lány vagyok.:D Miért? C:
2012. okt. 18. 21:37
 18/35 anonim ***** válasza:

Csak vicc volt. :)

G.

2012. okt. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Ez számomra egy nagyon érdekes dolog, hogy még a hozzá nem értő, laikus emberek is kategorikusan kijelentik, hogy nem építhető olyan szerkezet amely hatásfoka 100% felett van"

Én azt találom furcsának, hogy miért csak és kzárólag hozzá nem értő, laikusok jelentik ki kategorikusan, hogy építhető olyan szerkezet amely hatásfoka 100% felett van... Ők ugyan nem tudnak megoldani egy ferdehalyításos feladatot sem, de a fizikusok biztosan mind hülyék.

2012. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
okéoké vágom.örökmozgókat még nem építettek és lehetséges hogy nem is fognak mert nagyon nehéz lenne.vágom.:DDDDD köszi a válaszokat még egyszer.(:
2012. okt. 20. 19:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!