Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Merre lehet mágnest venni?...

Merre lehet mágnest venni? Mennyi a mágnes ára? Csináltak már mágnesből valami örök áramforrást? (ha csak legenda szintjén is)

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mennyiért lehetne most beszerezni a mágnest és, hogy csináltak-e már mágnesből valami hosszú ideig áramot szolgáltató dolgot? Mellesleg, ha nem, akkor majd én egy kicsit foglalkozok vele... Ne akarj lebeszélni, mert csak ez a gondolat, ami arra ösztönöz, hogy tanuljak elektrót és fizikát!...


Szóval: mágnes? Mennyi? Miért annyi? Milyen mágneses dolgok készültek már?(hangfalakban meg egyéb helyekben használják azt tudom!)


Tesláról vannak érdekes sztorik... Állítólag, ő volt ilyen nagy mágnes szakértő...


2010. okt. 27. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Hát a mágnesboltban :D
2010. okt. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Milyen mágneses dolgok készültek már?"


szerintem ez egy elég komoly mágnes:

[link]

2010. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szép és dícsérendő célkitűzés, hogy fizikát és elektrót akarsz tanulni, de célszerű az alapoknál kezdeni, mert különben csak kudarcélményed lesz.

ahhoz, hogy tesla munkáját megértsd, elég komoly elméleti alapok kellenek - ráadásul teslával, ill. a munkásságával érdemes óvatosnak lenni, mert a net tele van a vele kapcsolatos urban legendekkel.

2010. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy rendes mágnes több ezer, tízezer forint.
2010. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mágnesekkel kapcsolatban ajánlom Joseph Newman munkásságát, ő mechanikus magyarázattal állt elő a mágnesességre, ráadásul egy működő géppel is bizonyította az állításának a működőképességét.
2010. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
piacokon is lehet mágnest venni
2010. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Óh, én gravitációs generátort terveztem, ami a Föld tömegvonzását használva korlátlan energiát(bár nem túl sokat, de nagyon jó hatékonysággal) állít elő, csak még nincs meg a prototipus, hely és pénzhiány miatt :)


Mágnesek, piha XD

2010. okt. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=hdNHKUCbNmE&feature=related meg vannak ilyesmi youtube-on.


A probléma az, hogy annyira nem jön ebből sok energia, meg a mágnes "eltompul", úgy tudom, meg kevés mágnes van/bonyolult előállítani.

2010. okt. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha neten rákeresel a "free energy" vagy a "magnet motor" kifejezésre, akkor tömegével adja a találatot, csak az a bökkenő, hogy az energiamegmaradás törvényét eddig még senkinek sem sikerült meghágni...
2010. okt. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy rendes mágnes több ezer, tízezer forint..."


Szerencsére ez azért nem teljesen igaz:


[link]


mazsolázgass :)


maci

2010. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!