Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Adott egy egyenlet: a^3=b^2+2...

Adott egy egyenlet: a^3=b^2+2 Ezt a természetes számok halmazán kell megoldani. Azt is tudom, hogy a=3; b=5 jó megoldás. Az a bizonyítandó, hogy ez az egyetlen megoldás. Miért nincs több megoldása?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert az x^3 függvény mindig meredekebb, mint az x^2 függvény, ha x>1, ha pedig x=0 vagy 1 nem megoldás, így csak egy metszéspontja lehet a kettőnek.
2012. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy ez egy KÉTVÁLTOZÓS egyenlet, itt a grafikus mód nem alkalmazható!

Ilyen alapon pl. az a^3=b+2-nek is egyetlen megoldása lehetne, pedig van "jó pár": (2;6), (3;25), (10;998), ...

2012. nov. 1. 22:13
 3/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Azt hiszem, hogy a kérdésnek és az első válasznak nem sok köze van egymáshoz. A x^3 és x^2+2 függvényeknek valóban csak egy metszéspontja van, de az ( 1.7, 4.88 ).

Én még gondolkozom ...

2012. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Bocs! Látványt is akartam linkelni:

[link]

2012. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
A vége tényleg hülyeség volt, bocsánat. Tudjuk, hogy b=a+n, ezért a^3=(a+n)^2+2. Ez azt jelenti, hogy ha balra vagy jobbra toljuk a függvényt n-nel ugyanúgy egy metszéspontja lesz. Akármennyi az n, egy metszéspontja van. Így már jó remélem a megoldás.
2012. nov. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Figyu, tényleg hagyd az egyváltozós függvényeket!

Amiről te írsz, az akkor lenne, ha a=b is feltétel lenne.

Ez kétismeretlenes diofantoszi egyenlet.

Maximum 0-ra rendezve egy kétváltozós függvényként ábrázolhatnád 3D-ben, és vizsgálhatnád a z=0 síkkal való metszetét, de itt ez sem lenne sikeres.


Lécci, helyettesítsd már be a két számot:


3^3=27 és 5^2+2=27

2012. nov. 1. 22:33
 7/23 anonim ***** válasza:
Tudom, ez is hülyeség, rájöttem.
2012. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Bocsi, de a legutóbbi válaszod sem jó. Ugyanis ekkor n is egy VÁLTOZÓ és nem egy rögzített érték. Minden n-re egy metszéspont van, de mivel n is ismeretlen, ezért annyiszor egy metszéspont van, ahány értéke lehet n-nek.

Valóban, ha megkötnénk, hogy b=a+2, akkor egyszerű lenne, ilyen könnyű feladatot fel sem tettem volna ide.

2012. nov. 1. 22:41
 9/23 anonim ***** válasza:
Dögnehéz. Majd gondolkodom rajta, 1-2 hét múlva írok, remélem.
2012. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem (egyelőre - ???) csak addig sikerült eljutnom, hogy mindkét szám csak páratlan lehet, és az "a" csak 1-re, 3-ra vagy 7-re, ugyanekkor "b" meg csak 3-ra/7-re, 5-re vagy 1-re/9-re végződhet.
2012. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!