Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Adott egy egyenlet: a^3=b^2+2...

Adott egy egyenlet: a^3=b^2+2 Ezt a természetes számok halmazán kell megoldani. Azt is tudom, hogy a=3; b=5 jó megoldás. Az a bizonyítandó, hogy ez az egyetlen megoldás. Miért nincs több megoldása?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 21:10
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Kicsit keresgéltem, az is kiderült, hogy ez a probléma Fermat-tól származik. Azért kíváncsi lennék, hogy milyen középiskolai versenybe rakták ezt be. Nem igazán szoktak ilyen nehezeket betenni. Kivétel az IMO és egyéb komoly versenyek, ott el tudok képzelni egy ilyet. :)
2012. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
#13-as vagyok, örülök, hogy tévedtem. Engem is érdekelne, hol jött elő a feladat... ilyeneket még IMO-n is csak akkor tesznek fel, ha van elemi megoldásuk is.
2012. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

olyat nem lehet hogy kiemeled belole az (a-3)(b-5)-ot es a maradekrol belatod hogy nincs megoldasa?

Nem diofantoszi esetben igy allnek neki ugye.

ez ab-3b-5a+15.

Ezt kiemelve:

a^3-b²-2=(ab-3b-5a+15)(...) es a kipontozott reszre kene rajonni hogy mi.

2017. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!