Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok elemezni a köv....

Tudnátok elemezni a köv. Többszörösen összetett mondatokat?

Figyelt kérdés

1. Ki csak társasági mulatságokban óhajt ragyogni, vagy éppen tudatlanok által akarja magát bámultatni, az könnyű módon elérheti célját, de értelmesektől megvettetik. (Kölcsey Ferenc)



2. Nem sietünk, erősek vagyunk, tudjuk, kit miért állítunk törvény elé. (József Attila)



3. Te vagy ma mámnak legjobb kedve[,]


És olyan gazdag ez a ma,


Hogy, ha egy életet akarsz,


Ma nézz jól a szemembe. (Ady Endre)



4. Úgy érzem, hogy múlik az idő, hogy bonyolultabb örömök várnak reám és egyszerűbb, de nem dísztelenebb szomorúság, mint a múltak, melyeknek lágy s erős szövedéke most kiterült előttem. (József Attila)



5. Ki tiszta pillanattal önkeblébe tekinteni megszokott, ki előtt lelkének minden mozdulati lepletlen állanak, annak csak akarat kell, hogy magát saját hatalmában mindég megtartsa, s lélek alakot önmaga formáljon magának.


(Kölcsey Ferenc)


6. Nem érzem én, csak értem aggodalmad (,)


S azért tolom el a csendet, hogy belásd,


Öreg vagy és nem az elmúlást siratod, (mint helyedben én siratnám). (József Attila)


2012. nov. 8. 16:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!