Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy többszörösen összetett...

Egy többszörösen összetett családi problémával állok szemben, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az első gondom az öcsém elkényeztetése. (attól függetlenül, hogy nagyon szeretem, ne higgyétek azt, hogy szívtelen vagyok vele kapcsolatban, csak őszintén írok róla) 5 éves korára egy sznob, verekedős, elkényeztetett, szófogadatlan kis srác lett belőle. Mindent megkap, ha valamit eltör, rögtön kicserélik neki, ha verekszik velem (simán lever, ennyi idősen 112 cm és 30 kiló) és rá merek szólni, akkor én vagyok a bunkó, meg a szemét itthon. Ha kap valamit nem azt mondja, hogy köszönöm, hanem morog, vagy elkezd verekedni. Ez az ajándékozgatás már olyan, mint egy WS Teleshop reklám. Gyereknap? Ajándék! Kedd van? Ajándék! Hétvége? Ajándék! Kiszedtünk egy szálkát az ujjadból? Ajándék!!! :D "Szegény" gyereket most jól elkényeztetik, pár év múlva meg majd a gyereknek nyal vissza a fagyi, mert azt szokja meg, hogy mindenért megjutalmazzák, később pedig ez nagyon nem így lesz. Majd akkor fognak a szüleim is "szégyenkezni", ha majd a gyereknek olyan kell, amire már nem telik. A gyerek szemébe ez teljesen érthetetlen lesz, és önzően fog viselkedni. Hiába magyarázom ezt nekik, egyszerűen még én vagyok leordítva. A kisgyerek elfojtja az érzéseit, azt sem tudja kimutatni, ha örül valaminek, azért morog állandóan.

Második nagy problémám anyum takarítási mániája. Folyton mást se hallok, csak hogy ilyen sok a számla, olyan sok a számla (ahelyett, hogy a gyerekjátékokon spórolnának, amiért alkalmanként kiadnak akár 10-20ezret is, rajtam akarnak azzal, hogy 5 percig fürödhetek csak, nem aludhat nálunk senki, mert etetni kéne, meg vizet használ... stb.) de ha ilyen sok a számla, és egyre drágább lesz, kérdem én: Minek kell naponta felporszívózni(egy bazi nagy vizes porszívónk van, ami csak úgy eszi az áramot), 5-féle kaját főzni, aminek a fele kikerül a kukába?! Arról nem is beszélve, hogy nekem papolnak a "fürdési 5 percről", már csa azért is, de tegnap megmondtam nevelőapumnak, hogy neki is 5 perce van, és próbáljon meg azalatt mindent normálisan megcsinálni, 5 perc után rákapcsolom a fürdőszobavillanyt. Megmértem! 18 és fél percig pancsolt, folyamatosan folyatta a vizet, persze az 5 perc elteltével full sötétben. Kaptam érte a lecseszést szépen, de legalább rádöbbentettem a saját dolgaira is, mielőtt velem foglalkozik.Mit tehetnék egy ilyen családdal? Annyi gond van még, majd kommentbe ha megkérdezitek, leírom, de ez így is elég hosszú lett, sajnálom. 17/L


2011. ápr. 26. 16:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bird ki még azt az egy évet aztán tiplizhetsz,az öcséd meg majd fog az élettöl kapni jó nhány pofont sajnos...
2011. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm ugyan ilyen elkényeztetett gyerek volt. állandóan kivételeztek vele, még külön is főztek neki, mindent megkapott stb. most 20 évesen is mindent követel az anyjától pedig néha még kajára sincs elég pénz,de laptop,márkás cuccok, 2 havonta mobiltelefon az kell(mert állítólag mindig elhagyja..na persze) ha nem kapja meg a dolgokat akkor elmondja az anyját mindennek, semmi tiszteletet nem ad, iszik és drogozik.

ha most nincs a testvéred megnevelve sosem fog senkit sem tisztelni. anyukád a takarításba folytott energiáit inkább testvéred nevelésére fordíthatná. egyébként ez a kényszeres takarítás is egy lelki betegség szóval vele sincs minden rendben.

2011. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1 év. Ha betöltöd már el tudsz költözni az engedélyük nélkül is. Akkor talán rájönnek, hogy téged elhanyagoltak. Ha a pedig nem nagyon érdekli őket akkor nem is nagyon izgatnám én se magam miattuk. Gondolom a tesód a nevelőapád gyereke, te pedig a féltestvére. Ha nem tudsz elköltözni akkor pedig tanulj és mikor szerzel egy jó állást dobbants egy nagyot.
2011. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem értem az ilyen embereket,hogy mindig másoknak mondják meg mit és hogy kellene,de a saját szemükben nem veszik észre a gerendát sem.Én egyedüli gyerek vagyok,de a párom hasonlóképpen lett nevelve és bár együtt vagyok vele,mert az alaptermészete nagyon szeretetre méltó,de van egy olyan oldala,amit feltételezem a hasonló nevelésnek köszönhet.Ezt senkinek nem kívánom.Sokszor úgy vagyok vele,hogy már nem bírom.Sajnos az öcsédből így egy összeférhetetlen ember lesz,aki képtelen lesz kapcsolatokat kialakítani mert mindenkitől csak azt fogja elvárni,hogyha valami rosszat tesz akkor ne szóljanak neki,hanem csendben tűrjék,mert sajnos így lett nevelve és hiányozni fog belőle az önkritika és az,hogy neki is tennie kell másokért,nem csak érte kell tennie mindenkinek.Teljesen meggyőződtem arról,hogy ezeket a tulajdonságokat tanulni kell,de ha ez a nevelésből hiányzik,nem fog kialakulni nála.Összeférhetetlen,boldogtalan ember lesz,aki állandóan magát fogja sajnálni és játszani az áldozatot,mert szerinte ő semmibe nem hibás.Egy "belerúgok mindenkibe és megsértődöm ha nem csókolnak érte lábat" típusú ember lesz.Ez így nagyon nem jó.Nem értem azt se miért kivételeznek 2 gyerek között.Sajnos a pénzügyek olyanok,hogy az ember elvakult,biztos tudja a lelke mélyén anyud is,hogy mi az oka a sok kiadásnak de nem tud magának parancsolni így egyszerűbb másokkal spóroltatni a pénzt.Nem tudom mi az igazi megoldás.Kicsit a szüleid is olyannak tűnnek,amilyennek az öcsédet nevelik.Sajnos tapasztalatból mondom,hogy az ilyen ember fejével nem lehet beszélni,persze az se jó,ha fejet hajtasz és hagyod hogy rajtad csattanjanak a dolgok.Nagyszüleid vannak akiktől tanácsot kérhetnél?

21/L

2011. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Már kértem tanácsot, sőt, nevelőapum apjától is, de hiába a "leülős-beszélgetős tréning", egyszerűen nem használ, és a végén én kerülök ki belőle rosszul. Anyum olyanokat mond (ezt pl ma mondta) Hogy csak viszem a pénzét, nem vagyok jó semmire, meg hogy ha lenne hová mennie már rég elhúzott volna innen, és hagyná hagy nyomorodjunk meg, meg ilyenek... :S Nevelőapumtól kicsit tartok, mert egy pszichológus szerint elérhetetlen nőként kezel, ezért kötözködik mindig. :S Nem maradok vele szívesen egyedül sem. Anyum sose jön el a közös programokra, ezért mindig azt hiszik, hogy nevelőapum barátnője vagyok, öcsém pedig a fiam .:S
2011. ápr. 26. 17:16
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez a "csak viszed a pénzünket" dolog meg elég nevetséget, mikor 4 éve már a tankönyvekre, a ruhákra, a sminkekre, a többire mind mind én keresem a pénz. :S már csak a rezsin tudnak spórolni velem kapcsolatban, de ahogy írtam, ezt meg is teszik. :(
2011. ápr. 26. 17:18
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus szerint elérhetetlen nőként kezel, ezért kötözködik mindig. :S Nem maradok vele szívesen egyedül sem. Anyum sose jön el a közös programokra, ezért mindig azt hiszik, hogy nevelőapum barátnője vagyok, öcsém pedig a fiam .:S


Mielőbb lépj le onnan,mielőtt nevelőapád rád veti magát,nem viccelek,anyukád meg valószinű érzi ezt és ezért menekül a takarításba,és ezért ilyen veled,mert vetélytársként néz rád...

2011. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát ez már tényleg a cseresznye a habon :S nagyon remélem, hogy mindent félreértelmezek. Ha nem így van, akkor elhúztam.
2011. ápr. 26. 17:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem csak Te vagy boldogtalan, hanem anyukad is, nagyon.
2011. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem is lépj onnan amíg tönkre nem tesznek lelkileg(ami után már csak egy lépés a testi betegség).Vannak lehetőségek,ha nagyvárosban élsz,találsz diákmelót,addig is ott a diákhitel.Én azt tanácsolom,hogy előbb egy szakmát szerezz,és csak utána egyetem(ha akarsz felsőoktatásban tanulni).Hidd el,tapasztalt vagyok,én is így tennék ha elölről kezdhetném.Sajnos más tanácsot nem tudok adni,a családodat megváltoztatni nem fogod tudni.

21/L

2011. ápr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!