Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Orvosnak tanulok. A sebészet...

Orvosnak tanulok. A sebészet vonz engem de sokan azt mondják, hogy ne legyek sebész mert nem elég nsgy a kezem meg nem elég hosszúak az ujjaim! Ti mit gondoltok egy sebésznek hosszú ujjúnak kell lennie?

Figyelt kérdés

2012. nov. 26. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez óriási butaság.

Egyébként meg a jövő úgyis az, hogy robotok műtenek, a sebész pedig a robotot irányítja. Hallottam ilyenről, már most létezik, és biztos, hogy efelé haladunk majd.

Ilyenkor pedig az áttét simán "hozzáigazítható" lehet az egyénhez.

De amúgy sem értem, miért kellenének hosszú ujjak hozzá, ez nem zongora...

[link]

2012. nov. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erről miért nem egy prof véleményét kéred ki? Miért olyan emberekét, akiknek fogalmuk sincs, hogy milyen képességek kellenek ahhoz, hogy az emberek orvosok lehessenek (és akkor a sebészekről még nem beszéltünk)
2012. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gromo ***** válasza:
Nem kell hozzá nagy kéz, elsősorban az ūgyesség számít. A sebészet egyes àgaihoz viszont emellett nem elhanyagolható mértékben a testi erő is fontos (pl. ortopédsebész, baleseti sebész).
2012. dec. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Flector 67 válasza:

Szia.

Hát ilyet még nem hallottam a 6 év alatt. Állóképességed legye az a legfontosabb.

2012. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!