Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a hidegfúziós...

Hogyan működik a hidegfúziós reaktor?

Figyelt kérdés
Vagy legalábbis elméletileg?

2012. dec. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg!!


[link]

[link]

2012. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy nem működik sajnos, ezek butaságok.
2012. dec. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

Egyelőe sajnos sehogy,a pár évvel ezelőtti bejelentésről kiderült hogy mérési hiba, tévedés, kacsa.

Elméletileg lehetséges, tulajdonképpen olyan anyagra lenne szükség, aminél az atommagok közti taszítóerő legyőzéséhez jóval kevesebb energia szükséges, tehát a "begyújtás" lehetséges szobahőmérsékleten. Ha pl. létre tudnánk hozni olyan mesterséges atomokat, ahol a protont-neutront kicserélik barionokra, akkor működne. De ez még nem jött össze.

2013. jan. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat-
2013. márc. 7. 14:40
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Az alábbiakat a nemzetközi tudományos világ nem fogadja el a mai napig, kérdés, hogy kacsa, vagy dőrén félredobott, valóban működő dolog:


[link]

2013. márc. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Hát itt több a nyitott kérdés, mint a tény.

Ebben a cikkben is a kezdés az április elsejére utal, ami önmagában nem jelenti, hogy kacsa, de azt igen, hogy az idézője mértéktelenül pártos.


[link]

2013. márc. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Létezik hidegfúziós reaktor és működik - tökéletesen. Honnan tudom? Jelen voltam egy bemutatón és amit láttam magáért beszélt.

A kételkedőktől kérdem: honnan tudjátok és miért állítjátok hogy nincs?

2013. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
Én csupán kételkedek, bár a tudomány tehetetlensége nagy úr. Egyelőre nálam a pluszok és mínuszok egy szinten vannak, várok valami perdöntőre.
2013. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. A 7-es válasz írójának: A youtube-on vannak videók home-made reaktorokról, de én úgy tudom, hogy a félig-meddig sikeres megvalósításokhoz is palládium és nehézvíz szükséges (ami nem egykönnyen beszerezhető). Ezek csak átverések? Hol láttad a működő reaktort? Ha működik, miért nem használják gyakorlatban? Nem utasítom el a létezését, de szeretek biztosra menni, ezt nyilván megérted.
2013. jún. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!