Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segitsen, nem tudok...

Valaki segitsen, nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés

9.-es 15 éves fiú vagyok most kezdtem SZKI-ba járni és nem tudom mi a baj velem. Egyszerüen nem tudom mi a baj velem. ahogy haladtam felfelé az Általánosban ugy lettek egyre rosszabbak a jegyeim, 8. végére már szinte mindenböl 3-as voltam sőt még 2db 2-esem is lett...Ja, és ráadásul most kezdtem a kollégiumban is... Itt a koleszban van kötelezö tanulóidő, nemis kevés (16:00-től 18:30-ig) de egyszerürn nrm tudom rávenni magam a tanulásra amikor meg végre összejön akkormeg nemmegy, nincs meg a kellő modszerem, pedig sokmindent kipróbáltam már, de amint elkezdek akárhogyis tanulni annyira nem köt le a dolog, hogy még a ceruzám is jobban érdekel mint az angol lecke és az a legföbb bajom hogy ez mindigis igyvolt... és egyre roszabb jegyeim vannak. (amugymeg a suliban NYEK-Informatika-ás vagyok (nyelvi elökészitő és iformatika) és érdekel az angol meg az informatika is csak az angol nem köt le anyira hogy ne mással foglalkozzam az informatika meg lekötne de olyan lassu és béna az osztály hogy gyakorlatilag a tanár nekem engedi ,hogy akármit csináljak órán mert eddig semmi olyat nem vettünk amit én ne tudnék fejböl. Tehát mindig amikor a tanuláshoz érek mindig van valami ami jobban foglalkoztat mint a lecke, megjegyzem szinte mindig informatikával kapcsolatosan képzelgek/ábrándozok (xD). Semmire sem tudom rászánni magam, az imént leirtakból szerintem látható, hogy a sport az nem az én asztalom és a tesitanárunk is egy barbár, inkább emlékeztet egy maximalista kissebségiérzetü (kisnövésü törpe csákó) amerika kapitányra mint tesitanárra. Ami a legjobb ,hogy olyan nagy kocka vagyok, hogy most is inkább ezt irom minthogy aludnék, pedig holnap tesi felmérés..


Valaki adjon tanácsot mittegyek, hogy ne romoljanak a jagyeim és hogy rászánjam magam a tanulásra.


néhány dolog ami segithet a segitökészebbeknek:

vizuális tipus vagyok.

Sokat váró szüleim vannak.

éppen a Java programozási nyelvet tanulom hobbiból.

Apám is informatikus.

A suliban sem vagyok egy nagy arc, van kb. 5-6 barátom az osztálybol. (most igy elég lassan met a kolesz miatt csak hétvégén vagyok gépközelben kiv.: van egy netbookom.)

Szeretek olvasni.


elöre is köszi az értelmes válaszokat.:D



2012. okt. 15. 02:09
 1/3 A kérdező kommentje:

U.I.:

Informatikai téren akarok elhelyezkedni.

Az informatika ha meghökkentett valakit, hogy korom ellenére itt tartok (általánosságban erre kérdeznek rá..) Apám tanit és segit tanulni..

DE ez más valahogy mint a a többi tárgy ezt élvezem és amit 1x megtudok ezen a téren azt nemfelejtem egyhamar el. :D

2012. okt. 15. 02:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha informatikat akarsz tanulni, nagyon jol fel kell kotni a gatyad (a helyesirasodbol itelve). A dolognak utananezhetsz a googlin.


Google > tanulasi nehezsegekkel kuzdo gyerekek

Google > tanulasi nehezsegek

2012. okt. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ööm a helyesirásommal szerintem nincs baj, csak hajnali 2-kor, sötétben egy felcserélt gombjú notebookon nehézkes irni.. :) és egy idő után nemis foglalkoztam vele..
2012. okt. 17. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!