Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok nagyon hatékonyan...

Hogyan tudok nagyon hatékonyan tanulni? Ki milyen módszert használt? Lentebb.

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, mindig is nagyon jól tanultam, igazából még most is lefelelek töriből ötösre, úgy hogy csak az órán figyelek oda. De ahogy közeledik az érettségi érzem hogy ez nem lesz elég. Átlagban jó ha napi fél órát tanulok, de sokszor semmit, az átlagom így is 4,5 fölött van, de azt veszem észre a bonyolultabb anyagok a témazáróra elfelejtődnek, újra kell tanulnom. A másik probléma az, hogy nagyon nehezen veszem rá magamat a tanulásra, mondjuk mostanában ez egyre könnyebb. Viszont ha kell képes vagyok egy nap alatt felkészülni több témazáróra. Mi az a leghatékonyabb módszer, amivel minimális, de szükséges idő felhasználásával megmaradnak a dolgok a fejemben? Kíváncsi lennék arra is hogy ki hogy tanult meg angolul, középfokúra készülök és rá akarok állni az intenzív angoltanulásra.

2013. jan. 7. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Margitics Ferenc: A hatékony tanulás technikája című könyvet ajánlom neked, a fő részt kijegyzeteltem, de érdemes elolvasni a könyvet, és a lényeget leírni, mert még sok nagyon hasznos információ van benne, és nem vagyok benne biztos, hogy az én vázlatomat teljesen megérted.


Hatékony tanulás folyamata:

1. Cím-meditáció: relaxált állapotban a téma körülgondolása, a későbbi koncentrációt erősíti

2. Átolvasás: képet kapni a mondanivalójáról, fontos részekről

3. Kérdésfelvetés: kérdések az egyes részekről, hogy felkeltse az anyag a figyelmünket, ezeket le kell írni, eltenni, majd később megválaszolni

4. Feldolgozó olvasás: -olvasás közben kulcsszavak keresése, aláhúzása, nagyobb ismereti tömbök melletti margó húzása hierarchia szerint több vonal

-jegyzetelésnél saját megfogalmazás, fontosabbak aláhúzása, hierarchikus beljebb kezdés, majd jegyzetből vázlat

-vaaagy elmetérkép és abból vázlat

5. Felmondás: kérdések elővétele, megválaszolása, minden témakör elmondása, hiányosságok bepótlása !fontos!

6. Ellenőrző olvasás: vázlat, majd jegyzet elolvasása az anyag megszilárdítása céljából


Ajánlom még Geoffrey A. Dudley - Duplázd meg a tanulóerődet című könyvét, ezt most olvasom


Ha ezeknek a technikáját elsajátítod, akkor sokkal tartalmasabban maradnak meg az anyagok, gyorsabb a felfogás, és rendes begyakorlás után rengeteg időt spórolsz meg.

2013. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Én még a Legyél 4 hét alatt osztályelső c. könyvet ajánlom. Nem emlékszem, hogy ki írta, de könnyen meg lehet találni érdemes :)
2013. jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!