Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hőtan. Hogy tudom kiszámolni...

Hőtan. Hogy tudom kiszámolni hogy ha egy gáz térfogata csökken akkor mennyi hőmérséklet esés lesz miatta?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 20:06
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Az utolsó kérdésre nem jött válasz.


Érdekes ez az egész normális válasz helyett kioktatásba kezdtek. De arra nem gondoltok a kérdező úgyis úgyis megfogja tudni a választ mert ezért kérdezi mert érdekli. S nem az oltogatásért jött. Viszont ha teljes lenne a tudása nem kérdezne... Ép azért jött mert válaszra van szüksége s nem azért mert nincs a válaszra szüksége.

A megoldás egy az iterációhoz hasonló folyamat. Az itt megkapott válaszok alapján felteszem a kérdést máshol már egy fokkal magasabb tudás birtokában. De többnyire ott is előbb utóbb hasonlóvá fajul a párbeszéd csak magasabb tudás szintjén. Akkor pedig visszajövök ide vagy máshova s hasonló módon folytatom, végül pedig több lépésben megkapom a kért információt.

S ti a hozzászólok pedig nem vesztek részt benne folytonosan. Hát csináljátok ha ez nektek jó. Találkozunk még új köntösben.

2013. febr. 14. 10:42
 32/43 Silber ***** válasza:

Megkaptad a választ, és nem kioktattunk hanem cáfoltuk azt a kifejelntésed, hogy nincs szükség annak ismeretére, hogy milyen környezetben hajtódott végre az expanzió.

Mit vársz még? Mellesleg meg milyen iterációról beszélsz? Megkaptad a választ, levezetve.

2013. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:
Az utolsó kérdésre nem kaptam meg a választ. De nem számít meg fogom kapni az összes kérdésre a választ az említett módon. Már csak az a kérdés hogy ez nektek miért jó. majd a pszichológia rovatban kifejtem s elkezdünk róla páran töprengeni mi az oka ennek a jelenségnek.
2013. febr. 14. 13:37
 34/43 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem miért erre van szükség s miért nem lehet ezt normálisan végigvezetni egy egy fogalom tisztázásával de ha nem haragszol nem fogok egy egyetemet elvégezni egy hőtani kérdés miatt.
2013. febr. 14. 13:40
 35/43 A kérdező kommentje:

Az elöző válaszolok olyan képletekkel dobálóztak amiknél nem mondták meg az egyes elemek jelentését.

A kérdés továbbra is fenáll.

Köszönöm

2013. márc. 19. 08:13
 36/43 Silber ***** válasza:

Dobálózni labdával és vádakkal szoktak. Én nem dobálóztam, hanem válaszoltam. Annak ellenére, hogy olyan módon válaszolsz mintha harminc éve a mérnöki tudományok doktora lennél.

q - hő [J]

w - munka [J]

U - belső energia [J]

n - adiabatikus konstans [1]

p - nyomás [Pa]

v - térfogat [m^3]

ϰ - Cp és Cv hányadosa ideális gáz esetén [1]

Cp - izobár fajhő [J/(molK)]

Cv - izochor fajhő [J/(molK)]

c - politróp fajhő [J/(molK)]

T - hőmérséklet [K]


Elegendő?

2013. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Így át tudom nézzni. Ha meg is tudom érteni akkor elegendő, ha nem akkor megint sikitok.


Igazából nem csak képlet kellene hanem megértenem kellene. Jelenleg csak félig értem ezt az egészet.

2013. márc. 19. 17:01
 38/43 A kérdező kommentje:

Máris sikitok.

Gondom van a mértékegységekkel.

Nyomás: Pa?

Térfogat gondolom m3-ben számitandó

fajhő gondolom J/kgK -ben

Hőmérséklet K -ben

Az eredmény meg szintén K-ben lesz (T2)


Mert azt tudom hogyha valamelyiket elrontom akkor más lesz az eredmény.

Nem örülnék ha KiloKelvinben jönne ki a végeredmény, de nem tudnám.

2013. márc. 19. 18:18
 39/43 A kérdező kommentje:
Bocsánat látom a válasz benne van a legutóbbi válaszban. Párdon.
2013. márc. 19. 18:25
 40/43 A kérdező kommentje:

Vacak fajhőt J/kgK-ben találtam meg.

Hugyan köl átváltani J/molK-be?

2013. márc. 19. 18:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!