Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kémia gyakorlati kérdések?

Kémia gyakorlati kérdések?

Figyelt kérdés

1. Mi az oka az alkálifémek lángfestésének?

2. Hogyan változik az alkálifémek és alkáliföldfémek reakcióképessége az oszlopban

lefele haladva?

3. Az alkáli vagy az alkáliföldfémek reagálnak hevesebben az oxigénnel és a vízzel?

4. Milyen kémhatású az alkálifémek és az alkáliföldfémek hidroxidjainak vizes oldata.

Hogyan lehet ezt kimutatni?

5. Miért mutathat egy sóoldat vizes oldata lúgos vagy savas kémhatást? Lehet e egy

sóoldat vizes oldatának kémhatása semleges?

6. Hogyan állíthatunk elı NaOH-ot szódából?

7. Hogyan állítják elı iparilag ma a NaOH-ot?

8. Mi az égetett mész?

9. Mi az oltott mész?

10. Melyik erısebb bázis a NaOH vagy a Ca(OH)2, miért?


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. márc. 9. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Na, ezek engem is érdekelnek. Bocs az offért, csak megjelöltem magamnak ezt a kérdést így. :)
2013. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

2. ha jól tudom, csökken

4. lúgos, hidroxidion mindig lúgos kémhatást okoz, fenolftaleinnel (bepirosodik vele a lúgos oldat) vagy univerzális indikátorpapírral, az bekékül, de más indikátorokkal is lehet

5. sztem a vízzel reagálva hidroxidion vagy oxóniumion keletkezhet, de lehet semleges is, pl a konyhasóoldat

7. iparilag nemtom, de a laboratóiumban víz és nátrium reakciójával, lehet h az iparban is, de lehet h totál máshogy

8. kalcium-oxid

9. kalcium-hidroxid

10. Ca(OH)2, mert ott egy fémionhoz két hidroxidion kapcsolódik, míg a nátrium-hidroxidnál csak egy

2013. márc. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tomcsó ***** válasza:

Az előttem szólóhoz csak annyit, hogy butaságot inkább ne írjunk le.

1, vegyértékelektronja könnyen ionizálható és az ionizált elektron visszatérése a normál pályára annyi energiával jár amennyi energiája van a látható fényspektrumba esőfotonok energiájával. e + hő >>> e*>>>e + foton

2, nő a reakcióképesség ( Na csak zizeg a vízen, k már robban)

3, alkáliföldfémek

4, lúgos

5,hidrolizáló sók miatt. pl erős bázis és gyenge sav sója lúgosan fog hidrolizálni

pl: NaOH+ HAc>>NaAc+ h2o

NaAC>> Na+ Ac-

Ac- + H2O>> HAc+OH-(Ezért lesz lúgos ebben az esetben)

10,NaOH az erősebb mert jól oldódik és teljesen disszociál. A Ca(OH)2 pedig nem rosszul oldódik.

A többi most hirtelen nem tudok írni de egy icipici utánanézéssel wikin megtalálod a dolgokat.

2013. márc. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 10. 18:42
 5/6 Tomcsó ***** válasza:
Jajajaj, félre írtam! a 3 kérdésre az alkálifémek a válasz!
2013. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmigond!..közben rájöttem hogy igen az alkáli fémek a helyes válasz, mindenesetre köszi!
2013. márc. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!