Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudatos álmodás?

Tudatos álmodás?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tudatosan álmodni. Valami olyasmit olvastam, hogy ha óránként csinálok valamit miközben ébren vagyok akkor az a napi rutin részévé válik és álmomban is megfogom majd tenni és észreveszem hogy álmodom. Csak nem tudom mi volt már az a dolog amit csinálni kell. Ja és mostanában nem is emlékszem az álmaimra miután felkeltem. :( Olyan mintha nem is álmodnék.
2013. ápr. 25. 08:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Még valami : alvásparalízis az mindenképpen megtörténik előbb utóbb ha tudatos álmodást csinálok? :d
2013. ápr. 25. 08:30
 2/4 anonim ***** válasza:

"...Csak nem tudom mi volt már az a dolog amit csinálni kell...."


Azt kell csinálni, hogy megállsz és megfigyeled a környezetedet, hogy van-e bármi, ami arra utal, hogy álomban vagy. Pl ha egy elefántot látsz repülni magasan, akkor sejtheted, hogy álomban vagy. Persze az ember hajlamos a vizsgálódást abbahagyni, hogy "ugyanmár, persze hogy ébren vagyok, semmi nem utal arra hogy alszom...", és ez igaz is. De pont az a lényeg és azért fontos, hogy végigcsináld a vizsgálatot, hogy majd álmodba se hessegesd el a dolgot ezzel az "úgyis ébren vagyok" dumával. így valóban megvizsgálod idővel az álmaidban is a környezetedet, és majdnem biztos hogy lesz olyan momentum, vagy esemény, tárgy, amiről tudni fogod hogy álmodsz.


maci

2013. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2013. ápr. 25. 16:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy maci írja... kicsit konkretizálva néhány "gyakorlat":


1. Gondold végig pontosan, hogy hol vagy, hogy kerültél oda, teljesen természetes dolog-e, hogy ott vagy, stb-stb.


2. Ugyanez az idővel. Nézz rá egy órára, stimmel-e, ugyanúgy jár mint egy másik óra? ilyen időpontban ennyire szokott világos lenni, ott szoktál lenni ahol vagy, azt szoktad csinálni amit csinálsz? stb.


3. írás, olvasás: Álomban általában (nem mindig) az írás olvasási készség elég furán működik, pl. meglátsz egy szöveget, elolvasod, de ha visszanézel rá később teljesen más van ott, vagy összefolynak a szövegek, stb... szóval nézz rá egy szövegre, vagy írj valamit olvasd el, gondold végig a jelentését, olvasd el újból megváltozott-e, stb...


4. És végül a legfontosabb! (Bevallom mivel én lusta vagyok gyakorolni és annyira nem vagyok tudatos-álom rajongó, nekem még csak így volt tudatos álmom :D)


Ha _bármi_ furcsa történik, legyen az bármilyen apróság (tüzijáték ünnep nélkül, földrengés, összefutsz egy nagyon régi ismerőssel, fordítva húzod fel a pólód, nem ébreszt az ébresztőórád.. stb-stb-stb...) szépen alaposan gondold végig, hogy biztosan nem álmodsz-e. Ha hozzászoksz, hogy minden furcsaságot észrevegyél, álmodban is fel fog tűnni, hogy sose szoktál rózsaszín kalapban görkorcsolyázni, úgyhogy csak álom lehet :)

2013. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!