Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » BME VIK-re mennék szeptembertő...

BME VIK-re mennék szeptembertől, a beágyazott és irányító rendszerek szakirányra, kérdés lent!?

Figyelt kérdés

Szóval már most elkezdtem matekot tanulni hogy egyetemen már ne legyen vele sok gond. Bolyai könyveket adott tesóm, hogy ha azokat megcsinálom akkor jó vagyok (diferenciálszámítás, integrálszámítás, mátrixok, differenciálegyenletek (valószínűségszámítás, bár erre nem hiszem hogy lenne szükség)).

Az lenne a kérdés, hogy ezeken kívül még mit kellene tanulnom kimondottan erre a szakra? Úgy hallottam hogy a programírást 1 0 -esekkel kezdjük és hogy ahhoz kell valami irdatlan matek, de nem tudom hogy pontosan mi kell... :/

Tudnátok segíteni?



2013. ápr. 26. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Irdatlan matek a programozáshoz?! Ez aligha igaz... A programozáshoz inkább kell logika, mint matek. Ha fel akarsz készülni, nézzél C tutorialokat. Akkor menni fog.

Ezen kívül ami új lehet, az a digitális technika. Érdemes kivenni egy pár szakiskolás könyvet, ha nem eleve oda jársz. Egyébként így a végére csak annyit mondok: Én a BOSCH-nál vagyok fejlesztőmérnök, és nem igazán kedvelik a BME-seket, mert a cégeknek túl sok energia a betanítás. A BME az meg egy önképző szakkör, ami ráadásul szín elmélet.


A helyedben inkább a Kandóra mennék... :D Ott esetleg meg is értesz valamit. Sok sikert!

2013. ápr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Jol teszed, hogy oda akarsz menni, Kandot ajanlom, hogy messzirol keruld el, nem tul magas szinvonalu.

Programozashoz nem kell tul sok matek, max. egy kis algoritmuselmelet, de ilyen targyad lesz majd az egyetemen.

2013. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!