Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nukleáris anyagot birtokolhatok?

Nukleáris anyagot birtokolhatok?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket ahol nukleáris anyagot használnak akkumulátorhoz.

Érdekelne, hogy legálisan lehetséges nukleáris anyag birtoklása, beszerzése? Ha igen akkor hol?

És ha nem akkor hol?

Cikk:

[link]



#beszerzés #nukleáris anyag birtoklása
2013. máj. 4. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi tevékenységek engedélyezéshez vannak kötve: nukleáris és radioaktív anyagokkal kapcsolatos tevékenységek,nukleáris és radioaktív anyagok csomagolása,nukleáris és radioaktív anyagok szállítása, nukleáris és radioaktív anyagok országhatáron át való szállítása, nukleáris anyagok birtoklása, biztosítéki

nyilvántartásba vételi eljárások, nukleáris és kettős felhasználású termékek exportja importja


Elméletileg lehetséges hogy birtokolhass viszont magánszemély szerintem soha az életben nem fog kapni engedélyt arra, hogy otthon egy ólom dobozban akár céziumot akár uránt akár bármilyen más sugárforrást tartson.

2013. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek közül melyik a nukleáris anyag, a hamu vagy a víz?
2013. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez egy jó kérdés. Te esetleg tudod?
2013. máj. 4. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
A cikkben szereplő "nukleáris anyag" rész egy bődületes marhaság. Azzal nem is szándékoztam foglalkozni hanem az eredeti kérdésre reagáltam. Az első voltam.
2013. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha a nukleáris anyag alatt olyan elemeket értesz amik nem stabilak akkor igen. Mert lehet tóriumos hegesztőpálcát venni és az ionizációs füstérzékelőben is van amerícium igaz kevés.
2013. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!