Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valóban hasznosabb-e az...

Valóban hasznosabb-e az E-vitamin drágább, több izomert tartalmazó formája, vagy ugyanolyan jó a "sima" d-alfa tokoferol is?

Figyelt kérdés
Elméletben a gamma-tokoferol az egyik forgalmazó szerint csökkenti rákbetegség kockázatát, az alfa-tokoferol pedig nem. A másik forgalmazó szerint ez másképp van, a harmadik szerint mindez tök mindegy. A negyedik meg hozzáteszi, hogy a tokotrienol az igazi ász, a többi meg túl gyenge... Totális a káosz, hogy lehet itt eligazodni ..?!!

2013. máj. 30. 19:55
 1/2 anonim válasza:
Képzavar van. A d-alfa tokoferol,az nem E-vitamin,hanem az E-vitamin elővitaminja,teehát ebből állít elő a szervezeted E-vitamint. És mint ilyen,ebből többet kell beszedjél,mint E-vitaminból.
2013. jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves burbogáj !


Eddig az elővitamin, ill. a provitamin kifejezést leginkább az A-vitaminnal kapcsolatban hallottam/láttam említeni, eszerint a béta karotinból lesz A-vitamin, illetve vannak még más különböző karotinoidok is.

Biztosan te tudod jobban, én eddig nem tudtam az E-vitaminnal (és a többivel) kapcsolatban ilyenről.

Ha a tokoferol csak elővitaminja az E-vitaminnak, hát legyen. (Eddig mindenhol alkotóelemként, ill. a legfontosabb, v. legismertebb változatként említették csak, ott, ahol én olvastam róla.) Sőt, a legtöbb E-vitamin termék címkéjén az áll: "d-alfa tokoferol", ill. "d-alfa tokoferol-acetát". Ettől eltekintve, arra gondolok, hogy újabb kutatásokban a természetben előforduló különböző tokoferoloknak és tokotrienoloknak (E-vitamin módosulatoknak) különböző hatását bizonyították, bár mindegyikük az ún. E-vitamin komplex egy-egy alkotóeleme. A legtöbb széles körben kapható, közismert E-vitamin egyszerűen csak alfa tokoferolból áll. A kevert tokoferolokat és tokotrienolokat egyaránt tartalmazó , ún. "természetes E-vitaminként" eladott termékek átlag kb. 2X annyiba kerülnek, mint az "egytokoferolosak". Ez idáig rendben is volna, nyilván, bonyolultabb az előállításuk, stb. DE:


-Állítólag az alfa tokoferol ugyan erőteljesen támogatja a szexuális egészséget, viszont önmagában mégsem rákellenes, mint ahogyan azt eleddig feltételezték;

-A gamma tokoferol és tokotrienol viszont fontos szerepet töltenek be a rákmegelőzésben;

-ezek egymás hatásait kiegészítik;

-a többi izomér inkább csak kiegészítő szereppel bír.


Mégis: melyiknek mi a hatása ?


Lehet erről valami biztosabbat, egyértelműbbet tudni ?


Köszönöm a válaszokat!


:)

2013. júl. 5. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!