Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mai technikával lehetne...

Mai technikával lehetne építeni egy generációs csillaghajót?

Figyelt kérdés

Egy olyan űrhajót, amivel egy embercsoport el tud indulni más naprendszerek felé, fényalatti sebességgel, önfenntartóan. A hajón pedig elég ember lenne ahhoz, hogy fenn tudjanak tartani egy belterjesség nélküli populációt és tudjanak maguknak előállítani élelmet és más dolgokat, amire szükségük van.



Szerintem az űrhajót nyilvánvalóan Föld körüli pályán kéne összerakni, és képtelen lenne a légkörbe való visszalépésre. Hajtóanyag az lehetne, hogy menet közben begyűjti az űrben lévő gázokat, ezeket pedig a napelemek által termelt energiával ionizált gázsugárként kibocsájtja. Nagy probléma lenne a mesterséges gravitáció hiánya, ami nélkül talán nem tudnának megfelelően fejlődni a magzatok, az izmok pedig sorvadnának. Az élelmiszertermelés valamiféle mesterséges kertben lehetséges lenne, de gravitáció nélkül nehézkes.


Ti mit gondoltok, meg lehetne valahogy valósítani?



2013. jún. 6. 13:09
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem, mert nincs olyan rendszerünk, ami az emberek napi szükségleteit. Oxigén, szemételtakarítás, étkezés, más fizikai behatások (pl. napfény ami vitaminképzésben segít) stb. mind-mind kellenek. Egy Star Trek-féle replikátor, vagy újrahasznosító-rendszer a legnagyobb akadálya egy csillagközi utazásnak.
2013. jún. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mai technológiával:


Elméletileg:Amit leírtál az lehetetlen.Közelébe se lennénk.


Gyakorlatilag:A befektetők állandó pénzügyi mozgása még tovább lehetetlenítené,és komolyabb cél hiányában nem is sokan fektetnének be.Valamint ehhez világméretű összefogás kéne,amit tuti nem díjazna néhány ország,illetve a nép is biztos kiakadna hogy hova úszik el az adó.


Hát sajna se technikailag nem vagyunk még ott,se gazdaságilag,se szociálisan se sehogyan.

2013. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp. Nem lehetséges ekkor lépést megtenni. Egy ilyen projekt nagyságrendekkel komplexebb annál, amit az ember valaha az űrben végigvitt, mondhatni, nagyon kevés a tapasztalatunk ahhoz, hogy ilyesmibe egyáltalán belekezdjünk. A kellő technológiával sem igazán rendelkezünk. Jelenleg még a bolygóközi utazás is problémás, a csillagközi pedig, amennyire én tudom, távoli álom. Persze van egy rakás ígéretes koncepció, de nem tudok róla, hogy lenne olyan létező, működő hajtómű, ami akár egy kis reményre is adhatna okot.

Én úgy gondolom, hogy kis lépésekben lehetne megtenni az idáig vezető utat, hogy szépen sorban, fokozatosan jöjjenek elő a problémák, kihívások, amik most még lehetetlenné tennék a dolgot. Ha majd az orbitális repülőút mindennapi nyűg, a Holdutazás hétvégi program, a Mars pedig turisztikai központ lesz, talán akkor lehet ilyesminek nekikezdeni :)

Ezeket most csak hasból írtam, nem vállalok felelősséget az igazságtartalomért :)


Ignoramus

2013. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem értem, miért lenne lehetetlen. Ha az űrhajóba sikerül beépíteni egy elég nagy hidroponikát (és miért ne lehetne), akkor lenne élelem is, oxigén is. A víz visszanyerése a legegyszerűbb. Az energia lenne a legnagyobb gond, de egy méretes atomreaktorral az is megoldható lenne évszázadokig.


Egyszerűen csak nem éri meg, nem lenne semmi haszna.

2013. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4: nagyon leegyszerűsíted. Ahhoz, hogy egy egész kolónia ilyen hosszú ideig utazgasson az űrben, masszív és tökéletesen megbízható rendszerek kellenek, mivel nem igazán megoldható az utánpótlás.

Fejlesztésen dolgozom, és tudom, hogy egy egész pici szerkezet, mondjuk egy elektronikus vezérlőegység fejlesztése során is mennyi probléma előkerül, egész mérnökcsapatok évekig dolgoznak rajta. Ráadásul semmi high-tech nincs benne, csak egy tíz centis kis kütyü. Egy űrhajó ezerszer, de inkább milliószor bonyolultabb, és ennek megfelelő számban és súlyban jönnek elő törvényszerűen a problémák. Ráadásul amíg még úttörő próbálkozások sem történtek (a holdutazás ide azért kevés), nincs honnan elindulni. Amit te elintézel annyival, hogy "sikerül beépíteni egy elég nagy hidroponikát", az például egy olyan önfenntartó rendszer kifejlesztését jelenti, amin nagyon durva tippel kétszázezer ember dolgozhat megállás nélkül húsz évig. És akkor beszélhetünk a kozmikus sugárvédelemről, a hajtóműről, az egyéb létfenntartó rendszerekről, meg egy sor olyasmiről, amit valószínűleg még megtippelni sem tudnék. Mind olyasmi, amit épp csak kapiskálunk.

Én akkor is lehetetlennek tartom az elkövetkező jó pár évtizedben, ha úgy vesszük, hogy megvan a technológiánk (amúgy nincs).


Ignoramus

2013. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"az például egy olyan önfenntartó rendszer kifejlesztését jelenti, amin nagyon durva tippel kétszázezer ember dolgozhat megállás nélkül húsz évig."


Na és? Nincs elég ember? A világon több száz millió munkanélküli van. Úgy hogy pár év alatt elkészülnének.

2013. jún. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem a megépítésre, hanem a tervezésre és fejlesztésre gondoltam.
2013. jún. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Manhattan projekten is dolgozott pár ezer tudós, kész is lett épp időre. Ma pedig már sokkal nagyobbak a lehetőségek.
2013. jún. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de az önfenntartó csillagközi kolónia összehasonlíthatatlanul bonyolultabb a Manhattan-projektnél.

Nem akarok most ilyen adok-kapok játékot játszani veled, nem az a célom, hogy mindenáron leugassam azt, amit írsz. Én így látom a dolgokat, és elképzelhető, hogy tévedek.

2013. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az államforma meghatározásában is buktatót látok. Milyen rendszer lenne az, amit garantáltan nem akar megbuktatni senki?
2013. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!