Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » WILD technikával kezdeményezet...

WILD technikával kezdeményezett tudatos álomnál mennyire intenzív az alvási paralízis?

Figyelt kérdés
Igazából csak a paralízis miatt félek ettől a technikától.
2012. júl. 10. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Nagyon intenzív, hid el!!!
2012. júl. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Két dolgot tisztázzunk, ment a Nationalen egy műsor alvásparalízises ZAVAROKRÓL. Az abban látottak olyan esetekre vonatkoztak amikor az illető felébredt (nem pedig elaludt) majd a rendellenes alvásparalízis miatt félelmetes dolgokat hallucinált. Az elalváskor is jelentkezhetnek hallucinációk de nem olyanok, mint az előbbi esetben, bizsergés esetleg színfoltok hasonlók. De néha még ennyi sem.
2012. júl. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen, hogy mit értesz a paralízis intenzitása alatt. Az vagy van, vagy nincs. De egyébként nincs félnivalód tőle, nem ijesztő állapot. Ha már kellően ellazultál, egyszer csak eljutsz arra a pontra, hogy úgy érzed, képtelen vagy megmozdulni. Ez az elején inkább olyan, hogy nem akarsz megmozdulni, később már nem is tudsz, csak úgy, ha tudatosan feljebb ébreszted magad. Szóval az, hogy nem tudsz mozogni nem ijesztő, mert ha nagyon akarsz, csak felébreszted magad. Hallucinációk vannak, de azok sem ijesztőek. Nálam mindenféle fények úszkáltak mindenfelé, meg ha kinyitottam a szemem rövid időre, akkor hullámozott minden, foltokat láttam, meg-megjelentek dolgok. Meg nálam gyakran volt nagyon erős fülcsengés is, hullámzóan.


Félnivalód nem a paralízis miatt van, hanem amiatt, hogy ebbe bele lehet őrülni. Nem maga az álom borítja meg az elmét, hanem amíg eljutsz odáig. A tudatodnak és a tudatalattidnak olyan rétegeivel találkozhatsz, amikkel lehet, hogy nem kellene. Aki sokat alkalmazza, annak szerintem borítékolható minimum egy deperszonalizációs zavar.

2012. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, inkább DEILD ezni próbálok :D
2012. júl. 19. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!