Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Elképesztő! Vettem hollandiába...

Elképesztő! Vettem hollandiában egy hangszórót, erősítőket, és most itthon (szerbiában) állandóan holland nyelvű rádióadásokat hallok, amikor teljesen letekerem a hangerőt. Mit gondoltok mitől lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 22:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
Skizofrénia?XD
2009. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
XD,hát amikor említettem a haveromnak,azt mondta hogy a szellemekkel beszélek,pedig esküszöm hogy így van:))És nem találok épeszű magyarázatot,mitől lehet!!!:S
2009. okt. 8. 23:26
 3/15 anonim ***** válasza:

nekem is valami rádió jön be időnként az erősítőmön, de nem tudom, hogy milyen nyelven nyomják... ha épp nem gitározok, de be van kapcsolva, legalább addig is szól valami kommersz sz.r

de majd mindjárt megszakértik páran, hogy miért is van ez.

2009. okt. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyet már én is tapasztaltam a sima egyszerű asztali hangszórómon még elég régen. Szal tuti nem hülyeség amit írsz. Biztos van ezekben is egy vezető felület, ami antennaként működik, és pont egy olyan frekvencián van, h ott vmi rádióállomás van. A tévénkhez, amíg nem volt hozzá kis szobaantenna, csak egy csavarhúzót dugtunk a tévéhez csatlakoztatott drót végébe, és szinte ugyanolyan rendesen jött az adás. :P
2009. okt. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
velem meg az történt, hogy németországban vettem egy rádiót és itthon magyarul szólalt meg, pedig azért vettem németet, hogy német híreket hallgathassak. már gondolkoztam, hogy reklamálok. xD
2009. okt. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Látom poénos dologXD.Pedig a nyakamat rá hogy nem hazugság!Mikor a kompi bekapcsolva van,és akkor tekerem le a hangerőt,kifejezetten hangos,mikor kikapcsolom a gépet(!!),és aludni térek,bár halkabban,de néha akkor is hallatszik.Ahhoz,hogy egyáltalán esélyt se adjak annak,hogy halljam,ki kell húznom az áramból az egész kompjutert.ÉS KIZÁRÓLAG HOLLAND BESZÉDET/ZENÉT HALLOK!!!!!
2009. okt. 9. 03:34
 7/15 anonim ***** válasza:

Beszélsz hollandul?Biztos holland az,amit hallasz?:D

(Mondjuk elég nehéz összekeverni bármelyes más nyelvvel a jellegzetes krákogó hangképzés miatt:)

Érdekes,el nem tudom képzelni,hogy lehetséges ez.

Pedig én is szeretnék urdu nyelvű adásokat hallgatni Magyarországon!

Akkor most menjek Pakisztánba rádiót venni?:D

2009. okt. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tehát meg kell tudni, hogy a hang a cuccból jön, vagy a fejedben szól. Vn néhány gyanús dolog az esetben, de jaavslok egy kísérletet:


Egy haverodat kérd meg, hogy segítsen. Fordulj el, és ő a következőket tegye:

Vegyen egy sima dobókockát, meg egy négyes elosztót, meg négy darab olyan dugót, amilyen a kompi-nak van. Számozza 1-4-ig a dugókat. Kell még egy papír is, amire írja fel a számokat 1-4-ig, a dugóknak megfelelően.


Először minden dugó legyen kihúzva az elsoztóból. Ahányast dob, dugja be a konnektroba,és írjon egy B-t (bedug) a papírra az adott konnektorhoz. Ha újra azt dobja, húzza ki, és írjon egy K-t (kihúz). 5 és 6 nincs, azokat dobja újra. Csináljátok addig, míg minden dugóhoz legalább 10 betű tartozik.


Te mondjad, hogy mikor hallod a hangot és mikor nem. Amikor bekapcsol a hang, tegyen egy kis + jelet az adott számhoz, amit éppen csinált. Ha kikapcsol, tegyen - jelet.


Elvileg a papír így fog kinézni:


1. dugó | B K B K+ B K B K B K

2. dugó | B K B K B K- B K B K B

3. dugó | B+ K B K B- K


stb.


Nézzétek meg a lapot. Ha a + jelek mindig ugyanannak a dukóbak a B-jénél, a - jelek a K-nál vannak, ÉS EZ A dugó valóban a megfelelő, akkor van összefüggés. Ha nem, akkor képzelődsz.

2009. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még fontos az, hogy a dugók hangja ugyanolyan legyen, különben akár tudatalatt is érzékeled, és ez torzítja a kísérletet. Ezért kell egyforma dugó.
2009. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Régen használtak olyan rádiókat, amik áramforrás nélkül is működtek, ugyanis maga a jel energiája elég ahhoz, hogy egészen halk, de hallható hangot adjon ki a megfelelő fülhallgatón. Ez volt a detektoros rádió, meglepően egyszerű szerkezet, csak egy rezgőkört igényel, semmi mást. ( [link] Ezeket már elég régen nem használják, mivel elég halkan vehető velük az adás, az is csak nagyobb térerőnél.


Könnyen lehet, hogy az erősítőd egyszerű rezgőkörként működik, így veszi az adást, a városi legenda szerint a magyar adótornyok közelében a frissen locsolt káposztákon is bejött az adás, a parasztok nagy meglepetésére. ( [link]


Az, hogy miért éppen holland adót fogsz, nem tudom, mert ha a Kossuth jönne be, vagy valamilyen szerb adás, sokkal hihetőbbnek venném, de lehet, hogy van valami turistáknak szóló adó az Adrián.

2009. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!