Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valóban igy működik a mágnes?...

Valóban igy működik a mágnes? Vagy ez csak egytrükk?


2013. jún. 9. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha körberakná és úgy índítaná el akkor kapnánk egy örökmozgó ingyen motort.
2013. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

én is erre gondoltam. de a videóban kiderül, hogy a közélyük dúgott vas adja a lendületet. mert mikor kivették, a mágnes a sor végén megtorpant.

tehát valóban így működik, kilöki az a két sor a középső mágnest? Vagy ez a videó a mágnesgyár reklámfogása, hogy mennél többen kisérletezzenek mágnessel?

2013. jún. 9. 16:39
 3/14 A kérdező kommentje:
egy olyan téglalap mágnes ami itt szerepel, kétezer forint körül van. ebből -ha jól számoltam 36db-ot látni. amit középre tesznek be annak darabja hétezer körüli, és ebből is négy darab! Mitől lenne ez ingyenmotor?
2013. jún. 9. 16:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Az "ingyenmotor" (perpeetum mobile, örökmozgó) kifejezés azt jelenti, hogy a szerkezet legalább annyi energiát termel önmaga a működtetésére, amely legalább a hatásfokrontó tényezőket ellensúlyozni tudja, vagy olyan forrásból veszi a működéséhez szükséges energiát, amely egyrészt mindenhol fellelhető, másrészt emberi léptékkel mérve jelen tudásunk szerint kifogyhatatlan. (Ez pedig teljesen független a rendszer előállítási költségétől.) Jelenleg se ilyen energiaforrást, se ilyen motort (és egyelőre semmiféle eszközt, berendezést) sem ismerünk, eddig egyetlen szerkezet sem volt képes ingyenmotorként (örökmozgóként) működni.
2013. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a természet, aminek mi is részei vagyunk az ingyenmotor! Tehát még is ismerünk egyet?
2013. jún. 9. 17:47
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi! De nem hagyhattam ki, mert nem a kérdésemre válaszoltál
2013. jún. 9. 17:49
 7/14 anonim ***** válasza:

A fene se tudná megállapítani hogy mit láthatunk a videón, és az összes forgó mágneses videó arról szól hogy egy kéz lökdösi a forgórészt ami ide oda pattog de forogni soha nem akar ezt vegyük figyelembe. Mindenki épít valamit aztán 30 percen keresztül filmezi azt hogy áll és közben magyaráz alá hogy miért nem működik még... Én már belefáradtam ezekbe a filmekbe :)

De azt én is hallottam majd megkeresem, hogy az emberi test 9mp nél tovább nem maradhatna életben a fizika törvényei szerint ha nem zabálnánk folyamatosan.

Örökmozgó e az emberi lény ez itt az új kérdés mert ha belegondolsz mi ég bennünk ami 37c fokon tart egy 80kg os testet és 50kg os cementes zsákokat mozgat 8 órán keresztül még akkor is ha egész nap nem ettél csak vizet ittál ami ráadásul 20Cfokos volt tehát még azt is felfűtötte a test 37 re . Honnan az energia??? :)

2013. jún. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A zsírból, amit elraktározott a szervezeted. Egy kilónyi zsírban a szervezet közel 40 MJ energiát képes elraktározni. Ez kb. annyi energia, ami ha 100%-os hatásfokkal hasznosulna, akkor nagyjából bő egymillió darab ötvenkilós cementeszsáknak az 5 méterrel történő arrébb pakolására lenne elegendő.

Ebből az energiamennyiségből rengeteget használ fel az agy (40%), ezen kívül pedig a test a saját fűtésére, működtetésére, regenerálására, párologtatásra, saját tömegének mozgatására és sok egyéb másra. Ami pedig ezen felül marad, abból lehet zsákokat pakolni.

2013. jún. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát ez relatív hogy arrébb pakolás. Ha valóban ezt tudja 1kg zsír akkor építsünk gépeket amik a zsír elégetésével ezt megcsinálják.

De még ha kiokoskodjuk is fizikailag máshogy nem lehet magyarázni az energiát csak égetéssel , de ez akkor is hülyeség mivel vannak olyan emberek akiknek a testzsír indexük majdogynem nulla és nem esznek növényeken kívül semmit mégis olyan izmosak és olyan erősek mint a csuda.Meg az emberi szervezet biztosan nem egy gép mivel ha nem ettél két hete de jön egy adrenalin löket akkor megint olyan erős vagy azaz olyan munkát vagy képes végezni amit nem is tudnál már.

És az sem egyenesen arányos hogy a szállkás embernek kevesebb az ereje mint a dagadt disznónak.Ha a zsírban van letárolva az ember létereje akkor a full szálkás embernek meg kéne halnia ehez képest még erősebb egészségesebb.

2013. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

Ennek már semmi köze az eredeti kérdéshez, de:

A szervezet nem zsírt éget. Zsír formájában tárol, de cukrot éget.

És igen, a "szálkás" embereknek terhelés közben szükségük van folyamatos vércukor pótlásra.

Mert rövid távú nagy terhelésnél a szervezet a vércukrot használja, hosszú távúnál mozgósítja a tárolt készleteket a zsírból, ha ez nincs, a szervezet pánikszerű energiaigényében elkezdi lebontani az izomszövetet is és ha nincs megfelelő utánpótlás, jön az alacsony vércukor szinttel a kóma.

A hétköznapi szinten nulla testzsír-tartalmúnak nevezett (persze olyan, hogy nulla zsír nem létezik) szálkás alkatú sportolók oda is ügyelnek a vércukor-szint fenntartására.

És igen, ha éhezésről van szó, az általad "dagadt disznó"-nak titulált emberek jócskán túlélik a beképzelt konditerem-majmokat. :)

2013. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!