Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan lehet fel ismerni az...

Apafej0001 kérdése:

Honnan lehet fel ismerni az igazi aranyat meg a bolondok aranyát?

Figyelt kérdés
Igaziarany,bolondokaranya
2013. júl. 18. 10:09
 1/4 acelsziv ***** válasza:

Már alapból más a formája. A bolndok aranya a rézpirit. ennek általában szabályos kocka alakú kristályai vannak (legalábbis én ilyenekkel találkoztam ásványgyűjtés során)

Más a fajsúlyuk is, Az arany nehezebb.

És persze az aranyat csak a királyvíz oldja.

2013. júl. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bolondok aranya a pirit. Kocka, vagy dodekaéder a kritályalakja, és jóval nagyobbak is lehetnek a kristályok a termésarany szemcséinél.

[link]


A termésarany ritka kristályai aprók, rendszerint hexaéderesek vagy oktaéderesek, többnyire szemcséket vagy rögöket alkot, illetve drótszerűen szerteágazó kristályhalmazokat.

Maga az arany jól nyújtható, kapapálható. A pirit nem.

[link]

2013. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 imco ***** válasza:

A pirit két leggyakoribb kristályformája a kocka, ahogy azt előttem is írták és a pentagondodekaéder (vagyis 12 db ötszög lap határolja).

Színük alapján is könnyű megkülönböztetni. A pirit fakó, fémes fényű, míg az arany az ugye tudjuk milyen.

2013. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kössz mindenkinek akkor aranyat találtunk ezaaaaaaaaaaaaaaaaz dől a lóvééééééééé
2013. júl. 22. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!