Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok kész aranyat...

Hogyan tudok kész aranyat újra egybeolvasztani, hogy ne essen szét fekete porrá, hanem összeálljon rögbe?

Figyelt kérdés
(Királyvizes, elektrolízises és magas hőfokra való felhevítés eddig sikertelen kísérleteket adott)

2013. júl. 23. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem vettél sehol "kész aranyat" ami jelenleg fekete por??
2013. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vegytiszta arannyal indultál neki a kísérletnek, vagy valamilyen ötvözettel?
2013. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igeen, tutira arany, nem csak homok, neeem, nem vertek át kicsit sem.
2013. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az aranyreszelék igenis fekete por (minden fém pora fekete), de attól még nem biztos, hogy a kérdező pora is tényleg arany.
2013. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ipari arany, melyet elektrotechnikai készülékekből nyertem ki. Tisztitását kémiai úton értem el. Nem csak fekete porban van, az a magas hőmérséklettel értem el.
2013. júl. 23. 16:09
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Nem egyszerűen felhevíteni kell, hanem megolvasztani, ez 1337 K-en következik be. Amúgy kis mennyiségek esetén akkora lesz a veszteség, hogy nem érdemes vele foglalkozni.
2013. júl. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!