Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi súlynak (kg) felel meg...

Mennyi súlynak (kg) felel meg egy atmoszféra nyomás?

Figyelt kérdés
Úgyértem mennyi a légkör súlya ami egy emberre nehezedik, ha (1 atm) egyenlő 101,325 kilopascallal (kPa). ?
2013. júl. 23. 16:08
 1/10 Silber ***** válasza:

p=F/A (definíciószerűen A=1 m^2)

Mivel F=m*a, így:

p=m*a/A

m=pA/a=101325*1/9,81=10328,75 kg.

2013. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet összehasonlítani, ugyanis a légnyomás minden irányból hat a testedre, a súlyerő pedig csak a támadási pontnál/felületnél.
2013. júl. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

Egy ember átlagos testfelülete 1 négyzetméter? Lehet, még sosem gondoltam bele.

De mint fent írták, belülről ugyanennyi nyomás hat kifelé, tehát az eredő nulla.

2013. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Silber ***** válasza:

Egy átlag felnőtt bőrfelülete kb. 2 m^2 (Bodies-kiállítás).

Én azt számoltam ki, hogy 1 m^2 felületre mekkora tömeg fejt ki nyomást.

2013. júl. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1 kg/négyzetcenti.
2013. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Súly, kg és nyomás ilyen kontextusban? Fáj az agyam.. Számolj inkább kilobyte-okban.
2013. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gratula! ennél a kérdésnél te vagy az első ""nem tudok értelmes választ irni, de ki más pofázna bele, ha nem én?""" tipusú hozzászóló.
2013. júl. 24. 18:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Értelmesen kell kérdezni és akkor lesz értelmes válasz. A súly erő dimenzió a kg meg tömeg ami viszont tehetetlenségi mérőszám a nyomás meg nyomás. Ez olyan mintha a centimétert hasonlítod össze a literrel vagy a másodperccel.
2013. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan típusú hozzászóló, csak mint tömören mondta, rendkívül fájdalmasan érinti, ha elemi szintű fizikai ismeretekről sem tanúskodó kérdéseket olvas. A tapasztalat azt mutatja, hogy az ilyen kérdésekre nem lehet jó választ adni. Ugyanis, ha precízen (és így jó hosszan) írjuk le, unják és fontoskodásnak tartják, ha pár szóval, alapvetően értik félre. Méltányolandó, ha valaki minél többet szeretne tudni, de a tudásnak megvan a maga struktúrája, büntetlenül nem lehet összevissza megszerezni.
2013. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Ami válaszok születtek, azok feltételezések alapján pótolták és javították a kérdés hibáit. Még így sem biztos, hogy megfelelőek a válaszok, mert

1. kezdjük az alapokkal: a kg tömegmértékegység, nem súly

2. pont a megadott atm és kPa adat nem kellett volna, mert a normál talajszinti légköri nyomást lehetett venni bárhonnan

3. ha emberre nehezedő légkör súlyáról beszél valaki, akkor azt úgy is lehet értelmezni ,felülről milyen súlyt jelent a nyomás és akkor csak az ember felülnézeti felületével kell számolni (illett volna megadni a számításhoz felhasználandó felületet, mert a nyomás-erő átszámításhoz ez a leglényegesebb).

A kérdés valóban rossz, csak van itt sok ember, aki még ilyen rossz indításnál is tele van segítő szándékkal.

Ez nem a kérdező érdeme.

2013. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!