Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi idő telik el a találkoz...

Mennyi idő telik el a találkozásig?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam, hogy a fénysebesség minden vonatkoztatási rendszerben ugyanolyan gyors. Így, hogyha fél fénysebességgel haladok, és valaki kilő egy fénysugarat a haladási irányomnak megfelelően, akkor az mellettem is ugyanolyan fénysebességgel fog elhaladni, mint a kilövő mellett(ha jól emlékszem, az időditalációnak nevezett jelenség az oka). Kérdésem ezzel kapcsolatban a következő: Tegyük fel, hogy fél fénysebességgel elinduok A pontból. Egy óra múla valaki kilő felém egy fénysugarat. Mennyi idő múlva találkoznánk? Felteszem, az én szempontomból másnak tűnne az idő, mint az övéből(tegyük fel, hogy tudom, mikor lövi ki), de nem tudom, mennyi lenne: Fél óra, egy óra, két óra, vagy valami teljesen más szám.


lőre is köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 30. 15:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10-es:

Tisztában vagyok vele, mivel rendszeresen tanítok. Csupán abban reménykedem, hogy valaki, akit érdekel a fizika, hiszen ebbe a topikba ír, legalább a legelemibb kinematikát ismeri. A relativitáselmélet az már más tészta. Azt sokan nem értik.

2013. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Na fogd be a szád kisgyerek és tanulj meg magyarul. Világosan leírtam, hogy mi a hatodikos anyag. Hogy te azt nem tudod, az egyedül a te hibád. Minek írogatsz ide? Nem relativitáselmélet való neked, hanem kifestőkönyv.
2013. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!